• The Mummy

    ★★★

  • Okja

    ★★★★

  • Wonder Woman

    ★★★★½

  • You Get Me

    ★½

  • Baby Driver

    ★★★★½

  • I Don't Feel at Home in This World Anymore

    ★★★½

  • Hidden Figures

    ★★★★

  • Keeping Up with the Joneses

    ★★★

  • 20th Century Women

    ★★★★

  • Split

    ★★★★

  • Moonlight

    ★★★★★

  • War Dogs

    ★★½

  • Kubo and the Two Strings

    ★★★★

  • Jason Bourne

    ★★½

  • Ghostbusters

    ★★★½

  • The Infiltrator

    ★★½

  • Independence Day: Resurgence

    ★★

  • Hell or High Water

    ★★★★½

  • The Nice Guys

    ★★★★

  • Money Monster

    ★★★½

  • X-Men: Apocalypse

    ★★★½

  • Captain America: Civil War

    ★★★★

  • Hush

    ★★★★

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

    ★★★★

  • 10 Cloverfield Lane

    ★★★★

  • Whiskey Tango Foxtrot

    ★★★

  • Midnight Special

    ★★★

  • Zootopia

    ★★★★

  • Deadpool

    ★★★

  • Hail, Caesar!

    ★★★★★

  • The Fundamentals of Caring

    ★★★★

  • Manchester by the Sea

    ★★★★½

  • Pride and Prejudice and Zombies

    ★★★★

  • Sisters

    ★★★½

  • The Revenant

    ★★★★½

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★★½

  • Eddie the Eagle

    ★★★½

  • The Hateful Eight

    ★★★★

  • Chi-Raq

    ★★★★★

  • Creed

    ★★★★½

  • The Night Before

    ★★★

  • The Big Short

    ★★★★

  • The Good Dinosaur

    ★★★½

  • Spectre

    ★★★★

  • The Last Witch Hunter

    ★★★

  • Bridge of Spies

    ★★★½

  • The Witness

    ★★★★

  • Bone Tomahawk

    ★★★★

  • Crimson Peak

    ★★★★★

  • High-Rise

    ★★

  • Hardcore Henry

    ★★½

  • The Martian

    ★★★★

  • The Visit

    ★★★½

  • Maze Runner: The Scorch Trials

    ★★★

  • Spotlight

    ★★★★★

  • Black Mass

    ★★½

  • Macbeth

    ★★★½

  • The Man from U.N.C.L.E.

    ★★★★½

  • Straight Outta Compton

    ★★★★½

  • Fantastic Four

  • The Gift

    ★★★½

  • Mission: Impossible - Rogue Nation

    ★★★★

  • 7 Days in Hell

    ★★★½

  • Ant-Man

    ★★½

  • Terminator Genisys

    ★★★½

  • Mr. Holmes

    ★★★★

  • Band of Robbers

    ★★★★

  • Inside Out

    ★★★★★

  • Hitman: Agent 47

    ★★½

  • Jurassic World

    ★★★★

  • Sicario

    ★★★★½

  • Teacher of the Year

    ★★