Sort by
  • Smile

    ★★

  • Creedence Clearwater Revival (Travelin' Band) - Live at the Royal Albert Hall 1970

    ★★★½

  • Do Revenge

    ★★★

  • My Policeman

    ★★★

  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

    ★★★★

  • The Menu

    ★★★★

  • Don't Worry Darling

    ★½

  • Bones and All

    ★★★

  • Look Both Ways

    ★★★

  • Pink Reef

  • The Lost City of Melbourne

    ★★★

  • Victoria's Secret: Angels and Demons

    ★★

  • Where the Crawdads Sing

    ★★½

  • An Ostrich Told Me the World Is Fake and I Think I Believe It

  • Elvis

    ★★★½

  • Triangle of Sadness

    ★★★★★

  • The Principles of Pleasure

    ★★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★

  • I Want You Back

    ★★★½

  • Marry Me

    ★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★

  • Ciao Alberto

    ★★★★½

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★

  • House of Gucci

    ★★★

  • Squid Game

    ★★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Spencer

    ★★★½

  • King Richard

    ★★★★

  • Palazzo Di Cozzo

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★★

  • In the Heights

    ★★★

  • The Woman in the Window

    ★★½

  • Framing Britney Spears

    ★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★½

  • Pretend It's a City

    ★★★★★

  • We Never Asked for This

  • Wonder Woman 1984

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★★

  • Holidate

    ½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Rebecca

    ★★½

  • Soul

    ★★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • I Care a Lot

    ★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • Tenet

    ★★

  • I May Destroy You

    ★★★★★

  • Lady Gaga: Encore

    ★★★

  • Normal People

    ★★★★

  • Made You Look: A True Story About Fake Art

    ★★★

  • Uncorked

    ★★★½

  • The Trip to Greece

  • Emma.

    ★★★½

  • Disclosure

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★½

  • The Social Dilemma

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Bombshell

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • The Irishman: In Conversation

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • Ride Like a Girl

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★