Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
14
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★½
Edit this entry  
28
Ms. Marvel

Ms. Marvel

2022
×
Edit this entry  
25
Nope

Nope

2022
×
★★★½
Edit this entry  
20
Where the Crawdads Sing

Where the Crawdads Sing

2022
×
★★★
Edit this entry  
16
Minions: The Rise of Gru

Minions: The Rise of Gru

2022
×
★★★½
Edit this entry  
15
The Bob's Burgers Movie

The Bob's Burgers Movie

2022
×
★★★½
Edit this entry  
15
Persuasion

Persuasion

2022
×
★★
Edit this entry  
11
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★★
Edit this entry  
23
Elvis

Elvis

2022
×
★★★
Edit this entry  
22
Obi-Wan Kenobi

Obi-Wan Kenobi

2022
×
Edit this entry  
21
Spiderhead

Spiderhead

2022
×
★★½
Edit this entry  
18
Lightyear

Lightyear

2022
×
★★★★
Edit this entry  
09
Jurassic World Dominion

Jurassic World Dominion

2022
×
★★★
Edit this entry  
09
Bo Burnham: The Inside Outtakes

Bo Burnham: The Inside Outtakes

2022
×
Edit this entry  
04
Fire Island

Fire Island

2022
×
Edit this entry  
02
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Moon Knight

Moon Knight

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Chip 'n Dale: Rescue Rangers

Chip 'n Dale: Rescue Rangers

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Conversations with Friends

Conversations with Friends

2022
×
★★★★
Edit this entry  
19
Men

Men

2022
×
Edit this entry  
15
Downton Abbey: A New Era

Downton Abbey: A New Era

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★★
Edit this entry  
08
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
Edit this entry  
27
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

2022
×
Edit this entry  
21
The Unbearable Weight of Massive Talent

The Unbearable Weight of Massive Talent

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
18
The Lost City

The Lost City

2022
×
★★★★
Edit this entry  
16
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Better Nate Than Ever

Better Nate Than Ever

2022
×
Edit this entry  
26
OLIVIA RODRIGO: driving home 2 u (a SOUR film)

OLIVIA RODRIGO: driving home 2 u (a SOUR film)

2022
×
Edit this entry  
19
Audible

Audible

2021
×
Edit this entry  
18
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
Read prior review Edit this entry  
17
Please Hold

Please Hold

2020
×
Edit this entry  
16
Flee

Flee

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
14
The Hand of God

The Hand of God

2021
×
★★★
Edit this entry  
12
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★★
Edit this entry  
11
On My Mind

On My Mind

2021
×
Edit this entry  
11
Attica

Attica

2021
×
Edit this entry  
06
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
Edit this entry  
05
Three Songs for Benazir

Three Songs for Benazir

2021
×
Edit this entry  
05
The Windshield Wiper

The Windshield Wiper

2021
×
Edit this entry  
05
The Eyes of Tammy Faye

The Eyes of Tammy Faye

2021
×
★★★½
Edit this entry  
04
Fresh

Fresh

2022
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Uncharted

Uncharted

2022
×
★★★
Edit this entry  
18
The Long Goodbye

The Long Goodbye

2020
×
Edit this entry  
18
Four Good Days

Four Good Days

2020
×
★★½
Edit this entry  
18
Affairs of the Art

Affairs of the Art

2021
×
Edit this entry  
18
The Queen of Basketball

The Queen of Basketball

2021
×
Edit this entry  
18
Lead Me Home

Lead Me Home

2021
×
Edit this entry