Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
17
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Others

The Others

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Sea Beast

The Sea Beast

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Transformers: The Movie

The Transformers: The Movie

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Dragon Ball Super: Super Hero

Dragon Ball Super: Super Hero

2022
×
Read the review Edit this entry  
11
Morbius

Morbius

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
07
Berserk

Berserk

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Winnie the Pooh: Blood and Honey

Winnie the Pooh: Blood and Honey

×
Read the review Edit this entry  
28
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Come and See

Come and See

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
FRED 3: Camp Fred

FRED 3: Camp Fred

2012
×
½
Read the review Edit this entry  
10
FRED: The Movie

FRED: The Movie

2010
×
★½
Edit this entry  
08
Venom 3

Venom 3

×
½
Read the review Edit this entry  
07
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Eight Legged Freaks

Eight Legged Freaks

2002
×
Read the review Edit this entry  
01
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
26
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Black Adam

Black Adam

2022
×
Read the review Edit this entry  
12
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Freddy Got Fingered

Freddy Got Fingered

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Berserk

Berserk

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Holy Mountain

The Holy Mountain

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Fantastic Four

Fantastic Four

2024
×
Read the review Edit this entry  
01
Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Berserk

Berserk

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Ishtar

Ishtar

1987
×
Read the review Edit this entry  
25
Megamind

Megamind

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Jingle Jangle: A Christmas Journey

Jingle Jangle: A Christmas Journey

2020
×
Read the review Edit this entry  
29
Neon Genesis Evangelion

Neon Genesis Evangelion

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Naruto

Naruto

×
Read the review Edit this entry  
30
Shark Exorcist

Shark Exorcist

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
25
John Lennon: Love Is All You Need

John Lennon: Love Is All You Need

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Dentist's Daughter

The Dentist's Daughter

2000
×
½
Edit this entry  
01
Horrid Henry: The Movie

Horrid Henry: The Movie

2011
×
½
Read the review Edit this entry  
07
Batman & Robin

Batman & Robin

1997
×
Edit this entry  
13
Naruto Shippuden the Movie

Naruto Shippuden the Movie

2007
×
½
Edit this entry  
13
Naruto: Guardians of the Crescent Moon Kingdom

Naruto: Guardians of the Crescent Moon Kingdom

2006
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Naruto: Ninja Clash in the Land of Snow

Naruto: Ninja Clash in the Land of Snow

2004
×
½
Read the review Edit this entry  
13
Naruto: Legend of the Stone of Gelel

Naruto: Legend of the Stone of Gelel

2005
×
½
Read the review Edit this entry  
08
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Metallica: Some Kind of Monster

Metallica: Some Kind of Monster

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Metallica: Some Kind of Monster

Metallica: Some Kind of Monster

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
Read the review Edit this entry  
19
The Far Country

The Far Country

1954
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Wormholes

Wormholes

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Wreck-It Ralph

Wreck-It Ralph

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Never Been Kissed

Never Been Kissed

1999
×
½
Read the review Edit this entry  
22
Luca

Luca

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry