Sort by

Pakistanley has logged 61 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Ishtar

Ishtar

1987
×
Read the review Edit this entry  
25
Megamind

Megamind

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Jingle Jangle: A Christmas Journey

Jingle Jangle: A Christmas Journey

2020
×
Read the review Edit this entry  
29
Neon Genesis Evangelion

Neon Genesis Evangelion

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Naruto

Naruto

×
Read the review Edit this entry  
30
Shark Exorcist

Shark Exorcist

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
25
John Lennon: Love Is All You Need

John Lennon: Love Is All You Need

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Dentist's Daughter

The Dentist's Daughter

2000
×
½
Edit this entry  
01
Horrid Henry: The Movie

Horrid Henry: The Movie

2011
×
½
Read the review Edit this entry  
07
Batman & Robin

Batman & Robin

1997
×
Edit this entry  
13
Naruto Shippuden the Movie

Naruto Shippuden the Movie

2007
×
½
Edit this entry  
13
Naruto: Guardians of the Crescent Moon Kingdom

Naruto: Guardians of the Crescent Moon Kingdom

2006
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Naruto: Ninja Clash in the Land of Snow

Naruto: Ninja Clash in the Land of Snow

2004
×
½
Read the review Edit this entry  
13
Naruto: Legend of the Stone of Gelel

Naruto: Legend of the Stone of Gelel

2005
×
½
Read the review Edit this entry  
08
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Metallica: Some Kind Of Monster

Metallica: Some Kind Of Monster

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Metallica: Some Kind Of Monster

Metallica: Some Kind Of Monster

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
Read the review Edit this entry  
19
The Far Country

The Far Country

1954
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Wormholes

Wormholes

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Wreck-It Ralph

Wreck-It Ralph

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Never Been Kissed

Never Been Kissed

1999
×
½
Read the review Edit this entry  
22
Luca

Luca

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Paint Drying

Paint Drying

2016
×
Read the review Edit this entry  
15
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
Read the review Edit this entry  
14
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Paint Drying

Paint Drying

2016
×
Read the review Edit this entry  
13
Mr. Magoo

Mr. Magoo

1997
×
Read the review Edit this entry  
11
Angel's Egg

Angel's Egg

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Toy Story 2

Toy Story 2

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
The Wizard of Oz

The Wizard of Oz

1939
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Berserk

Berserk

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Left Behind

Left Behind

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
08
Left Behind

Left Behind

2014
×
½
Read prior review Edit this entry  
04
Rise of the Guardians

Rise of the Guardians

2012
×
Read the review Edit this entry  
03
The Last Airbender

The Last Airbender

2010
×
½
Read the review Edit this entry  
01
Justice League

Justice League

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
31
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
Read the review Edit this entry  
30
Star Wars Collection

Star Wars Collection

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
My Name Is Yu Ming

My Name Is Yu Ming

2003
×
Read the review Edit this entry  
25
American Graffiti

American Graffiti

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Hercules

Hercules

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
Read the review Edit this entry  
06
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★½
Edit this entry  
26
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
Read the review Edit this entry  
24
The Social Dilemma

The Social Dilemma

2020
×
Read the review Edit this entry  
24
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry