Sort by

junior has logged 331 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Old Man & the Gun

The Old Man & the Gun

2018
×
★★★★
Edit this entry  
30
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Lars and the Real Girl

Lars and the Real Girl

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Minding the Gap

Minding the Gap

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
True Grit

True Grit

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
12 Years a Slave

12 Years a Slave

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Birds

The Birds

1963
×
★★★
Edit this entry  
26
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

2014
×
★★★½
Edit this entry  
24
Dope

Dope

2015
×
★★★½
Edit this entry  
24
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
23
mid90s

mid90s

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Bao

Bao

2018
×
Edit this entry  
21
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
20
The Sisters Brothers

The Sisters Brothers

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Hearts Beat Loud

Hearts Beat Loud

2018
×
★★★★
Edit this entry  
19
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★★
Edit this entry  
16
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Man from U.N.C.L.E.

The Man from U.N.C.L.E.

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
About Time

About Time

2013
×
★★★½
Edit this entry  
15
Roma

Roma

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Where the Wild Things Are

Where the Wild Things Are

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
It Comes at Night

It Comes at Night

2017
×
★★★★
Edit this entry  
07
Breathe

Breathe

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Hacksaw Ridge

Hacksaw Ridge

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Lizzie

Lizzie

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
A Dog's Life

A Dog's Life

1918
×
★★★
Edit this entry  
05
The Kid

The Kid

1921
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Winter Light

Winter Light

1963
×
★★★★
Edit this entry  
03
Liquid Truth

Liquid Truth

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Utøya: July 22

Utøya: July 22

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Mary Poppins

Mary Poppins

1964
×
★★★½
Edit this entry  
01
We the Animals

We the Animals

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Legally Blonde 2: Red, White & Blonde

Legally Blonde 2: Red, White & Blonde

2003
×
Read the review Edit this entry  
30
The Walk

The Walk

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Fifteen

Fifteen

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry