Sort by

junior has logged 35 entries for films during November 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Legally Blonde 2: Red, White & Blonde

Legally Blonde 2: Red, White & Blonde

2003
×
Read the review Edit this entry  
30
The Walk

The Walk

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Fifteen

Fifteen

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Dallas Buyers Club

Dallas Buyers Club

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Mommy

Mommy

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Snowbird

Snowbird

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Baronesa

Baronesa

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Loving

Loving

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
99 Homes

99 Homes

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Never Goin' Back

Never Goin' Back

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Mountains of Mourne

The Mountains of Mourne

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Us Funny

Us Funny

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Hydrangea

Hydrangea

2017
×
★★★½
Edit this entry  
17
Parent Teacher

Parent Teacher

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
It’s All Right, It’s Ok

It’s All Right, It’s Ok

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Robbery

The Robbery

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Thunder Road

Thunder Road

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Three Identical Strangers

Three Identical Strangers

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Cam

Cam

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Room

Room

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Loveling

Loveling

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Way Way Back

The Way Way Back

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
They Live by Night

They Live by Night

1948
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Hate U Give

The Hate U Give

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry