RSS feed for junior

junior has logged 367 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
We the Animals

We the Animals

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
Hair Love

Hair Love

2019
×
Edit this entry  
31
I'm So Excited!

I'm So Excited!

2013
×
★★
Edit this entry  
31
Pain and Glory

Pain and Glory

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Live Flesh

Live Flesh

1997
×
★★★
Edit this entry  
30
Pain and Glory

Pain and Glory

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Greener Grass

Greener Grass

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Tranny Fag

Tranny Fag

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Edit this entry  
28
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Two Popes

The Two Popes

2019
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Aeronauts

The Aeronauts

2019
×
★½
Edit this entry  
10
Atlantics

Atlantics

2019
×
★★★½
Edit this entry  
08
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★½
Edit this entry  
07
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Sócrates

Sócrates

2018
×
★★★★
Edit this entry  
03
Us

Us

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Bacurau

Bacurau

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Bacurau

Bacurau

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Edit this entry  
26
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★
Edit this entry  
18
Nymphomaniac: Vol. I

Nymphomaniac: Vol. I

2013
×
★★★½
Edit this entry  
16
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Pickpocket

Pickpocket

1959
×
★★½
Edit this entry  
15
Talk to Her

Talk to Her

2002
×
★★★★
Edit this entry  
15
Tie Me Up! Tie Me Down!

Tie Me Up! Tie Me Down!

1989
×
★★★
Edit this entry  
14
Law of Desire

Law of Desire

1987
×
★★★½
Edit this entry  
13
Bad Education

Bad Education

2004
×
★★★★
Edit this entry  
11
One Child Nation

One Child Nation

2019
×
★★★★
Edit this entry  
09
Juno

Juno

2007
×
★★★★
Edit this entry  
07
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Seth Meyers: Lobby Baby

Seth Meyers: Lobby Baby

2019
×
★★★★
Edit this entry  
05
Rafiki

Rafiki

2018
×
★★★½
Edit this entry  
02
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Adopt a Highway

Adopt a Highway

2019
×
★★★
Edit this entry  
01
American Son

American Son

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Synonyms

Synonyms

2019
×
★★★★
Edit this entry  
29
Good Boys

Good Boys

2019
×
★½
Edit this entry  
29
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
28
The 400 Blows

The 400 Blows

1959
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Sorry Angel

Sorry Angel

2018
×
★★★★
Edit this entry  
27
It

It

2017
×
★★★½
Edit this entry