RSS feed for junior

junior has logged 23 entries for films during April 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Love on the Run

Love on the Run

1979
×
★★★
Edit this entry  
28
Bed and Board

Bed and Board

1970
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Stolen Kisses

Stolen Kisses

1968
×
★★★★
Edit this entry  
23
Antoine and Colette

Antoine and Colette

1962
×
★★★½
Edit this entry  
23
The 400 Blows

The 400 Blows

1959
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Loveling

Loveling

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Cléo from 5 to 7

Cléo from 5 to 7

1962
×
★★★★
Edit this entry  
21
High Life

High Life

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Sacrifice

The Sacrifice

1986
×
Read the review Edit this entry  
20
A Wolf at the Door

A Wolf at the Door

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Capernaum

Capernaum

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Kid Who Would Be King

The Kid Who Would Be King

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Unicorn Store

Unicorn Store

2017
×
★★★½
Edit this entry  
18
Native Son

Native Son

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
On the Basis of Sex

On the Basis of Sex

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

2015
×
★½
Edit this entry  
17
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

2014
×
★★★
Edit this entry  
17
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★½
Edit this entry  
16
Escape Room

Escape Room

2019
×
★★★
Edit this entry  
16
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Year My Parents Went on Vacation

The Year My Parents Went on Vacation

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Me Before You

Me Before You

2016
×
★★★★
Edit this entry