RSS feed for Pamela
  • Blithe Spirit

  • The Old Guard

    ★★★½

  • The Secret Garden

  • Hamilton

    ★★★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

    ★★½

  • New York New York

    ★★★★

  • Beastie Boys Story

    ★★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★½

  • Misbehaviour

    ★★½

  • The Hunt

    ★★

  • Bloodshot

  • The Roads Not Taken

    ★★★★

  • The Photograph

    ★★★½

  • The Rhythm Section

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★½

  • Influence

    ★★★★

  • Disclosure

    ★★★½

  • The Go-Go's

    ★★★★

  • Miss Americana

    ★★★

  • No More Wings

    ★★★½

  • Cats

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Bombshell

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • The Gentlemen

    ★★

  • 1917

    ★★★

  • Dark Waters

    ★★★★

  • Richard Jewell

    ★★★

  • Queen & Slim

    ★★★★

  • Charlie's Angels

    ★★½

  • The Fall

    ★★★★

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★

  • Jay and Silent Bob Reboot

  • Zombieland: Double Tap

    ★★

  • Gemini Man

    ★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • Death Will Come and Shall Have your Eyes

  • A Dark, Dark Man

  • A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

    ★★★

  • A Thief's Daughter

  • Patrick

  • Pacified

  • Lhamo and Skalbe

  • The Endless Trench

  • Zeroville

  • Downton Abbey

    ★★½

  • Ordinary Love

    ★★★½

  • Workforce

  • Jojo Rabbit

    ★★½

  • The Song of Names

  • The Audition

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • And the Birds Rained Down

  • Proxima

  • Rocks

  • The Other Lamb

  • While at War

  • Blackbird

  • Hustlers

    ★★★★

  • Greed

    ★★★

  • The Personal History of David Copperfield

    ★★★½

  • Wasp Network

    ★★★½

  • The Laundromat

    ★★

  • Joker

    ★½

  • The Assistant

    ★★★★

  • The Informer

    ★★½

  • Uncut Gems

    ★★★

  • Waves