• Turning Red

    ★★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★

  • Encanto

    ★★★★½

  • Dune

    ★★

  • Spencer

    ★★★★½

  • Parallel Mothers

    ★★★★

  • Cruella

    ★★★★

  • CODA

    ★★★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • The Hater

    ★★★

  • The Father

    ★★★★½

  • The Heist of the Century

    ★★★★★

  • Ciegos

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Parasite

  • Les Misérables

    ★★★★★

  • Swallow

    ★★★★½

  • Pain and Glory

    ★★½

  • On the Table

    ★★★½

  • Isn't It Romantic

    ★★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★½

  • Bird Box

    ★½

  • mid90s

  • Roma

    ★★★★½

  • Hannah Gadsby: Nanette

    ★★★★★

  • Ocean's Eight

  • Burning

    ★★★★

  • Happy as Lazzaro

    ★★★

  • Climax

  • El Angel

    ★★½

  • Cold War

    ★★★★

  • Book Club

    ★★★½

  • Flora's Life is No Picnic

    ★★½

  • Period. End of Sentence.

    ★★★★

  • Malena Pichot: Estupidez compleja

    ★★★★

  • De acá a la China

  • Black Mirror: USS Callister

  • Black Mirror: Black Museum

  • Black Mirror: Crocodile

  • Black Mirror: Hang the DJ

    ★★★★★

  • Black Mirror: Metalhead

    ★★★★

  • Phantom Thread

  • WHAT DID JACK DO?

  • Coco

    ★★★★

  • Jim & Andy: The Great Beyond

    ★★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★½

  • Zama

    ★★★★

  • Madame

    ★★½

  • Anna Karenina. Vronsky's Story

    ★½

  • The Beguiled

    ★★★★★

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★

  • Faces Places

    ★★★★

  • You Get Me

    ½

  • Everything's Not So Awful

    ★★★★★

  • Double King

    ★★★★★

  • T2 Trainspotting

    ★★★½

  • Ingrid Goes West

    ★★½

  • Why Him?

  • Moonlight

    ★★★★

  • Nocturnal Animals

    ★★★★

  • Arrival

  • La La Land

    ★★★★

  • That's Not Cheating

    ★★½

  • Your Name.

    ★★★★★

  • Finding Dory

    ★★½

  • Raw

    ★★★★

  • I, Daniel Blake

    ★★★★

  • Julieta

    ★★★★½

  • Batman v Superman: Dawn of Justice