• Mine

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Malcolm & Marie

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom: A Legacy Brought to Screen

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • Let Them All Talk

    ★★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★

  • The Prom

    ★★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★★

  • Happiest Season

    ★★★★★

  • Mank

    ★★

  • The Undoing

    ★★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★

  • Run

    ★★★

  • Supernova

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • Ammonite

    ★★★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★

  • The Old Guard

    ★★★

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★½

  • The World to Come

    ★★★½

  • The Half of It

    ★★★

  • A Parks and Recreation Special

    ★★★★★

  • A Secret Love

    ★★★★★

  • Mrs. America

    ★★★½

  • Best Wishes, Warmest Regards: A Schitt's Creek Farewell

    ★★★★★

  • Money Heist: The Phenomenon

    ★★★★★

  • Stateless

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★½

  • Watchmen

    ★★★★★

  • Moonlit Winter

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Bad Education

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★★

  • Hustlers

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★½

  • When They See Us

    ★★★★½

  • Game of Thrones: The Last Watch

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • I Lost My Body

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★★★★

  • Bacurau

    ★★★★½

  • Wine Country

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

    ★★★★★

  • Booksmart

    ★★★★★

  • Long Shot

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★★½

  • Leaving Neverland

  • Gully Boy

    ★★★

  • Isn't It Romantic

  • Honeyland

    ★★★★★

  • The Farewell

    ★★★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★

  • Ellen DeGeneres: Relatable

    ★★★★★

  • Dumplin'

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★