panchhi has logged 39 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
The Hate U Give

The Hate U Give

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Game Night

Game Night

2018
×
Read the review Edit this entry  
28
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
Read the review Edit this entry  
27
Hereditary

Hereditary

2018
×
Read the review Edit this entry  
19
Ellen DeGeneres: Relatable

Ellen DeGeneres: Relatable

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
First Man

First Man

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Roma

Roma

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Practical Magic

Practical Magic

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Lovesong

Lovesong

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
American Honey

American Honey

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
A Most Violent Year

A Most Violent Year

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Things to Come

Things to Come

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
12 Years a Slave

12 Years a Slave

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Zero Dark Thirty

Zero Dark Thirty

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Hidden Figures

Hidden Figures

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Molly's Game

Molly's Game

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Justice League

Justice League

2017
×
Read the review Edit this entry  
07
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry