Sort by

Reg has logged 126 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Faculty

The Faculty

1998
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Widows

Widows

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
A Fish Called Wanda

A Fish Called Wanda

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Teen Wolf

Teen Wolf

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Phantom of the Opera

The Phantom of the Opera

1962
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Fog

The Fog

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Peterloo

Peterloo

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Other Side of the Wind

The Other Side of the Wind

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Neurotic Quest for Serenity

Neurotic Quest for Serenity

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Woman at War

Woman at War

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
X - The eXploited

X - The eXploited

2018
×
★★½
Edit this entry  
19
Little Woods

Little Woods

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Road Not Taken

The Road Not Taken

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Olympia

Olympia

2018
×
★★★½
Edit this entry  
18
[CENSORED]

[CENSORED]

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Rafiki

Rafiki

2018
×
★★★½
Edit this entry  
17
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Awakening of Motti Wolkenbruch

The Awakening of Motti Wolkenbruch

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
On the Border

On the Border

2018
×
Edit this entry  
17
The Summer and All the Rest

The Summer and All the Rest

2018
×
Edit this entry  
17
Where the Summer Goes (Chapters on Youth)

Where the Summer Goes (Chapters on Youth)

2018
×
Edit this entry  
17
Patision Avenue

Patision Avenue

2018
×
Edit this entry  
17
Accidence

Accidence

2018
×
Edit this entry  
17
Little Tickles

Little Tickles

2018
×
Read the review Edit this entry  
14
Fright Night Part 2

Fright Night Part 2

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Wicked, Wicked

Wicked, Wicked

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Child's Play

Child's Play

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Lodger: A Story of the London Fog

The Lodger: A Story of the London Fog

1927
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Lord of Illusions

Lord of Illusions

1995
×
★★★½
Edit this entry  
13
The Mafu Cage

The Mafu Cage

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Goke, Body Snatcher from Hell

Goke, Body Snatcher from Hell

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Invisible Man

The Invisible Man

1933
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Extraordinary Tales

Extraordinary Tales

2013
×
Edit this entry  
28
Gates of Heaven

Gates of Heaven

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
Read the review Edit this entry  
23
Star Trek VI: The Undiscovered Country

Star Trek VI: The Undiscovered Country

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Manji

Manji

1964
×
★★★½
Edit this entry  
15
Miss Hokusai

Miss Hokusai

2015
×
★★★½
Edit this entry  
12
Henry Gamble's Birthday Party

Henry Gamble's Birthday Party

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Twin Peaks

Twin Peaks

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
God's Own Country

God's Own Country

2017
×
★★★½
Edit this entry  
20
Steamboat Bill, Jr.

Steamboat Bill, Jr.

1928
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Boxer's Omen

The Boxer's Omen

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
King Lear

King Lear

2008
×
Read the review Edit this entry  
05
Flamingo Road

Flamingo Road

1949
×
★★★
Read the review Edit this entry