RSS feed for Tiago
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
07
Cam

Cam

2018
×
★★★½
Edit this entry  
03
Nothing to Hide

Nothing to Hide

2018
×
★★★½
Edit this entry  
02
Other People

Other People

2016
×
★★★★
Edit this entry  
25
Passengers

Passengers

2016
×
★★
Edit this entry  
23
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★½
Edit this entry  
22
The Haunting of Hill House

The Haunting of Hill House

2018
×
★★★★
Edit this entry  
21
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★★
Edit this entry  
10
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★★★
Edit this entry  
07
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
31
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★½
Edit this entry  
28
Maniac

Maniac

2018
×
★★★★
Edit this entry  
28
Friday the 13th Part VI: Jason Lives

Friday the 13th Part VI: Jason Lives

1986
×
Edit this entry  
28
Friday the 13th: A New Beginning

Friday the 13th: A New Beginning

1985
×
★½
Edit this entry  
28
Friday the 13th Part 2

Friday the 13th Part 2

1981
×
★★½
Edit this entry  
27
Johnny English Strikes Again

Johnny English Strikes Again

2018
×
★★½
Edit this entry  
20
Clue

Clue

1985
×
★★★½
Edit this entry  
20
First Man

First Man

2018
×
★★★★
Edit this entry  
18
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★★
Edit this entry  
13
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★½
Edit this entry  
30
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Meg

The Meg

2018
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Nun

The Nun

2018
×
★½
Edit this entry  
26
Searching

Searching

2018
×
★★★★
Edit this entry  
24
Billionaire Boys Club

Billionaire Boys Club

2018
×
★★
Edit this entry  
19
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★★
Edit this entry  
15
A Fish Called Wanda

A Fish Called Wanda

1988
×
★★★★
Edit this entry  
13
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
11
American Animals

American Animals

2018
×
★★★½
Edit this entry  
09
Brothers' Nest

Brothers' Nest

2018
×
★★★★
Edit this entry  
09
Mad Max

Mad Max

1979
×
★★★★
Edit this entry  
08
Anna and the Apocalypse

Anna and the Apocalypse

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
08
BFF Girls

BFF Girls

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Ghost Stories

Ghost Stories

2017
×
★★★
Edit this entry  
08
Violence Voyager

Violence Voyager

2018
×
★★★½
Edit this entry  
07
Inner Ghosts

Inner Ghosts

×
★½
Edit this entry  
07
The Ranger

The Ranger

2018
×
★★★
Edit this entry  
07
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★★
Edit this entry  
06
Ghostland

Ghostland

2018
×
★★★½
Edit this entry  
05
Cold Skin

Cold Skin

2017
×
★★★
Edit this entry  
31
The Package

The Package

2018
×
★★
Edit this entry  
28
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★★
Edit this entry  
14
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★½
Edit this entry  
03
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★
Edit this entry  
01
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
31
The Boss Baby

The Boss Baby

2017
×
★★★
Edit this entry  
29
Set It Up

Set It Up

2018
×
★★★
Edit this entry  
29
Watch Your Back

Watch Your Back

2015
×
★½
Edit this entry  
26
I Don't Feel at Home in This World Anymore

I Don't Feel at Home in This World Anymore

2017
×
★★★★
Edit this entry  
23
Sharp Objects

Sharp Objects

2018
×
★★★★
Edit this entry