• Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • The Matrix Resurrections

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • All Too Well: The Short Film

  • Encanto

    ★★★★

  • Robin Robin

  • Squid Game

    ★★

  • Dune

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • Luca

  • Bo Burnham: Inside

  • The Mitchells vs. The Machines

  • Save Ralph

  • Flee

    ★★★★★

  • The Little Things

    ★½

  • Burrow

  • The Queen's Gambit

  • Soul

    ★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • I Care a Lot

  • Unpregnant

  • Pieces of a Woman

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • Memories of My Father

    ★★★½

  • Onward

  • Kajillionaire

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Spies in Disguise

  • 1917

  • Klaus

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★★

  • Joker

  • Tell Me Who I Am

  • Marriage Story

  • Hair Love

  • Toy Story 4

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • Parasite

    ★★★★

  • I Lost My Body

    ★★★★½

  • Chernobyl

  • I Am Easy to Find

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

  • Honey Boy

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

  • Aquaman

  • Bird Box

  • Ralph Breaks the Internet

  • Bohemian Rhapsody

  • Venom

  • Maniac

  • Green Book

  • Incredibles 2

  • Burning

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Solo: A Star Wars Story

  • Deadpool 2

  • Avengers: Infinity War

  • Bao

  • Ready Player One

  • Black Panther

  • Star Wars: The Last Jedi

  • The Greatest Showman

    ★★★½

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

  • Wonder

  • Virus Tropical

    ★★★★

  • Coco

    ★★★★★

  • Thor: Ragnarok

  • World of Tomorrow Episode Two: The Burden of Other People's Thoughts

  • Downsizing

  • The Breadwinner

  • It