pandr has logged 66 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Edit this entry  
30
Spies in Disguise

Spies in Disguise

2019
×
Edit this entry  
29
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Amores Perros

Amores Perros

2000
×
★★★★
Edit this entry  
28
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
Edit this entry  
25
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
Edit this entry  
23
Up

Up

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Robin Robin

Robin Robin

2021
×
Edit this entry  
27
The Rescuers

The Rescuers

1977
×
Edit this entry  
26
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★★★
Edit this entry  
31
Memento

Memento

2000
×
★★★
Edit this entry  
23
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Edit this entry  
22
Léon: The Professional

Léon: The Professional

1994
×
★★★★
Edit this entry  
18
Toy Story 3

Toy Story 3

2010
×
Edit this entry  
17
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
Edit this entry  
17
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
Edit this entry  
17
The Matrix

The Matrix

1999
×
Edit this entry  
09
Squid Game

Squid Game

2021
×
★½
Edit this entry  
09
Flee

Flee

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Ex Machina

Ex Machina

2015
×
Edit this entry  
26
Meet the Robinsons

Meet the Robinsons

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★
Edit this entry  
11
Wild Tales

Wild Tales

2014
×
Edit this entry  
10
The Breadwinner

The Breadwinner

2017
×
Edit this entry  
08
Tell Me Who I Am

Tell Me Who I Am

2019
×
Edit this entry  
01
Persona

Persona

1966
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Y Tu Mamá También

Y Tu Mamá También

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
22
One Hour Photo

One Hour Photo

2002
×
Edit this entry  
20
Frank

Frank

2014
×
Edit this entry  
20
Unpregnant

Unpregnant

2020
×
Edit this entry  
18
I Dream in Another Language

I Dream in Another Language

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
16
The Little Things

The Little Things

2021
×
★★
Edit this entry  
13
Good Bye Lenin!

Good Bye Lenin!

2003
×
★★★★
Edit this entry  
10
Synecdoche, New York

Synecdoche, New York

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Fight Club

Fight Club

1999
×
Edit this entry  
07
The Emperor's New Groove

The Emperor's New Groove

2000
×
Edit this entry  
01
Skhizein

Skhizein

2008
×
Edit this entry  
30
Happy Together

Happy Together

1997
×
Edit this entry  
18
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
Edit this entry  
10
Memories of My Father

Memories of My Father

2020
×
★★★½
Edit this entry  
07
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
Edit this entry  
04
The Game

The Game

1997
×
Edit this entry  
24
Luca

Luca

2021
×
Edit this entry  
30
Every Thing Will Be Fine

Every Thing Will Be Fine

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Green Book

Green Book

2018
×
Edit this entry  
21
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Edit this entry