Sort by

Diana has logged 390 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Alma

Alma

2009
×
Read the review Edit this entry  
31
Midnight in Paris

Midnight in Paris

2011
×
Read the review Edit this entry  
30
Frank

Frank

2014
×
★★★
Edit this entry  
29
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Dumplin'

Dumplin'

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Pleasantville

Pleasantville

1998
×
Edit this entry  
28
Big

Big

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Young Adult

Young Adult

2011
×
★★★★
Edit this entry  
28
Black Mirror: White Bear

Black Mirror: White Bear

2013
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
Read the review Edit this entry  
28
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★
Edit this entry  
26
Santa Baby

Santa Baby

2006
×
Edit this entry  
25
Holiday in Handcuffs

Holiday in Handcuffs

2007
×
Edit this entry  
25
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
Edit this entry  
19
A Christmas Carol

A Christmas Carol

1971
×
Edit this entry  
19
Christmas Comes But Once a Year

Christmas Comes But Once a Year

1936
×
Edit this entry  
16
Ella Enchanted

Ella Enchanted

2004
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Enemy

Enemy

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Roma

Roma

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Princess Diaries

The Princess Diaries

2001
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Mulan

Mulan

1998
×
★★★★★
Edit this entry  
10
The Emperor's New Groove

The Emperor's New Groove

2000
×
Edit this entry  
09
Hoodwinked!

Hoodwinked!

2005
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
08
Men in Black 3

Men in Black 3

2012
×
Edit this entry  
07
The Pixar Story

The Pixar Story

2007
×
Edit this entry  
06
Cloudy with a Chance of Meatballs

Cloudy with a Chance of Meatballs

2009
×
★★★★
Edit this entry  
04
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Napoleon Dynamite

Napoleon Dynamite

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★
Edit this entry  
01
Close Encounters of the Third Kind

Close Encounters of the Third Kind

1977
×
Edit this entry  
01
Obvious Child

Obvious Child

2014
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
01
The Money Pit

The Money Pit

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Cam

Cam

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Witch

The Witch

2015
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
26
Walt: The Man Behind the Myth

Walt: The Man Behind the Myth

2001
×
Edit this entry  
24
John Mulaney: The Comeback Kid

John Mulaney: The Comeback Kid

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Little Men

Little Men

1998
×
Edit this entry  
23
A Goofy Movie

A Goofy Movie

1995
×
Edit this entry  
22
Jeff Dunham: Spark of Insanity

Jeff Dunham: Spark of Insanity

2007
×
Edit this entry  
20
Harry and the Hendersons

Harry and the Hendersons

1987
×
Edit this entry  
20
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
19
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
15
The Tuxedo

The Tuxedo

2002
×
★½
Edit this entry  
07
Story Of Queen: Mercury Rising

Story Of Queen: Mercury Rising

2011
×
Read the review Edit this entry  
06
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
Read the review Edit this entry