Diana has logged 47 entries for films during April 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Dirty Computer

Dirty Computer

2018
×
Read the review Edit this entry  
27
John Mulaney: New in Town

John Mulaney: New in Town

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
Read the review Edit this entry  
25
Enchanted

Enchanted

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Mustang

Mustang

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
How to Train Your Dragon

How to Train Your Dragon

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Before We Go

Before We Go

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Robin Hood

Robin Hood

1973
×
Edit this entry  
18
Cinderella

Cinderella

1950
×
Read the review Edit this entry  
18
One Hundred and One Dalmatians

One Hundred and One Dalmatians

1961
×
Edit this entry  
16
Stage Fright

Stage Fright

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Seth Rogen's Hilarity for Charity

Seth Rogen's Hilarity for Charity

2018
×
Read the review Edit this entry  
15
John Mulaney: New in Town

John Mulaney: New in Town

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★
Edit this entry  
13
Toy Story

Toy Story

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Phantasm II

Phantasm II

1988
×
Read the review Edit this entry  
13
Marvel One-Shot: The Consultant

Marvel One-Shot: The Consultant

2011
×
★★★
Edit this entry  
12
The Incredible Hulk

The Incredible Hulk

2008
×
★½
Read prior review Edit this entry  
12
I Know Jake Gyllenhaal Is Going to Fuck My Girlfriend

I Know Jake Gyllenhaal Is Going to Fuck My Girlfriend

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Thor

Thor

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Bridget Jones's Diary

Bridget Jones's Diary

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Marvel One-Shot: A Funny Thing Happened on the Way to Thor's Hammer

Marvel One-Shot: A Funny Thing Happened on the Way to Thor's Hammer

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
Read the review Edit this entry  
09
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Black Mirror: Fifteen Million Merits

Black Mirror: Fifteen Million Merits

2011
×
★★★
Edit this entry  
08
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Black Mirror: White Christmas

Black Mirror: White Christmas

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Black Mirror: White Bear

Black Mirror: White Bear

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Black Mirror: Crocodile

Black Mirror: Crocodile

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
John Mulaney: The Comeback Kid

John Mulaney: The Comeback Kid

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
An Owl is an Owl is an Owl

An Owl is an Owl is an Owl

1990
×
Read the review Edit this entry  
05
Marvel One-Shot: Item 47

Marvel One-Shot: Item 47

2012
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Incredible Hulk

The Incredible Hulk

2008
×
Read the review Edit this entry  
04
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
50 First Dates

50 First Dates

2004
×
★★½
Edit this entry