Sort by

Diana has logged 32 entries for films during May 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Mermaids

Mermaids

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Almost Famous

Almost Famous

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Cake

Cake

2017
×
Edit this entry  
22
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Black Girl

Black Girl

1966
×
★★★★★
Edit this entry  
20
The Beguiled

The Beguiled

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Electrick Children

Electrick Children

2012
×
★★★★
Edit this entry  
19
Bad Burns

Bad Burns

1982
×
Edit this entry  
19
Irresolute

Irresolute

2013
×
★★★
Edit this entry  
19
Pariah

Pariah

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Napoleon Dynamite

Napoleon Dynamite

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Princess Diaries

The Princess Diaries

2001
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Fairy Dust

Fairy Dust

2016
×
Edit this entry  
09
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★
Edit this entry  
08
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Scooby-Doo on Zombie Island

Scooby-Doo on Zombie Island

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
What We Do in the Shadows: Interviews with Some Vampires

What We Do in the Shadows: Interviews with Some Vampires

2005
×
★★★½
Edit this entry  
06
Shrek

Shrek

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Green Room

Green Room

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
A Bug's Life

A Bug's Life

1998
×
★★★
Edit this entry  
01
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry