Diana has logged 39 entries for films during June 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Breathless

Breathless

1960
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Hello, My Name Is Doris

Hello, My Name Is Doris

2015
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Emperor's New Groove

The Emperor's New Groove

2000
×
Edit this entry  
29
Lilo & Stitch

Lilo & Stitch

2002
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Plane Crazy

Plane Crazy

1929
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Steamboat Willie

Steamboat Willie

1928
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Peculiar Penguins

Peculiar Penguins

1934
×
Edit this entry  
29
The Cookie Carnival

The Cookie Carnival

1935
×
Edit this entry  
29
Bugs in Love

Bugs in Love

1932
×
Edit this entry  
29
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
13 Going on 30

13 Going on 30

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Breadwinner

The Breadwinner

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Neon Demon

The Neon Demon

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Incredibles

The Incredibles

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Blue Jay

Blue Jay

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Peggy Sue Got Married

Peggy Sue Got Married

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Double King

Double King

2017
×
Edit this entry  
19
Frankenstein

Frankenstein

1931
×
Edit this entry  
18
Serial Mom

Serial Mom

1994
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Big Eyes

Big Eyes

2014
×
★★★★
Edit this entry  
18
Princess Cyd

Princess Cyd

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Phantom of the Opera

The Phantom of the Opera

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Phantom of the Opera

The Phantom of the Opera

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Donald Glover: Weirdo

Donald Glover: Weirdo

2012
×
Edit this entry  
15
Hairspray

Hairspray

1988
×
★★★½
Edit this entry  
14
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Imagine Me & You

Imagine Me & You

2005
×
★★★½
Edit this entry  
13
What If

What If

2013
×
★★½
Edit this entry  
12
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
Read the review Edit this entry  
12
Cruel Intentions

Cruel Intentions

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Matilda

Matilda

1996
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Kate & Leopold

Kate & Leopold

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Logan

Logan

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Hereditary

Hereditary

2018
×
Read the review Edit this entry