• Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

  • Hilda and the Mountain King

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★½

  • A Spy Movie

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Snoopy Presents: For Auld Lang Syne

  • The Uncertain Snow

  • Louise

  • Michael Che: Shame the Devil

  • Contretemps

  • The Many Saints of Newark

    ★★★½

  • The Diamond

    ★★★½

  • Petrichor

  • Squid Game

    ★★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★★

  • Lamb

    ★★★★★

  • Luca

    ★★★½

  • Pray Away

  • Werewolves Within

    ★★★★½

  • Far From the Tree

  • Tomorrow's Leaves

  • In the Heights

    ★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • Nomadland: See You Down The Road

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • Right Up Our Alley

  • Oprah with Meghan and Harry: A CBS Primetime Special

    ★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★

  • Framing Britney Spears

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • It's a Sin

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★★½

  • Mariah Carey's Magical Christmas Special

  • Between the World and Me

  • Two Distant Strangers

  • Happiest Season

    ★★★

  • Murder on Middle Beach

    ★★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Unsolved Mysteries: Lady in the Lake

  • Unsolved Mysteries: Washington Inside Murder

  • Unsolved Mysteries: Death Row Fugitive

    ★★

  • You Sold My Rollerskates?

  • Soul

    ★★★

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★½

  • Fine China

    ★★★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★★★

  • Sam Jay: 3 in the Morning

    ★★

  • Hamilton

    ★★★½

  • Unsolved Mysteries: Mystery on the Rooftop

  • Unsolved Mysteries: Missing Witness

  • Adventure Time: Distant Lands

    ★★★★★

  • Eric Andre: Legalize Everything

    ★★★

  • Myth: A Frozen Tale

  • Jeffrey Epstein: Filthy Rich

    ★★★½

  • Out

  • The Half of It

    ★★★½

  • Ainu Mosir

    ★★★★

  • Waiting

  • Making Unorthodox

  • Unorthodox

    ★★★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★★

  • Taylor Tomlinson: Quarter-Life Crisis

    ★★★

  • Knives Out: Making a Murder

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Emma.

    ★★★★

  • Disclosure

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½