RSS feed for Anton
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
The Death of Stalin

The Death of Stalin

2017
×
★★★★
Edit this entry  
18
Justice League Dark

Justice League Dark

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Batman and Harley Quinn

Batman and Harley Quinn

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
★★★½
Edit this entry  
15
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★½
Edit this entry  
10
The First Great Train Robbery

The First Great Train Robbery

1979
×
★★★★
Edit this entry  
03
Prêt-à-Porter

Prêt-à-Porter

1994
×
★★★
Edit this entry  
02
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
28
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★★
Edit this entry  
27
All the Money in the World

All the Money in the World

2017
×
★★★
Edit this entry  
26
The Post

The Post

2017
×
★★★★
Edit this entry  
25
Sabrina

Sabrina

1954
×
★★★
Edit this entry  
24
Holiday Inn

Holiday Inn

1942
×
★★★
Edit this entry  
21
Molly's Game

Molly's Game

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Thor

Thor

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Power Rangers

Power Rangers

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Wind River

Wind River

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Now More Than Ever: The History of Chicago

Now More Than Ever: The History of Chicago

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Incredible Hulk

The Incredible Hulk

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Ivanhoe

Ivanhoe

1982
×
Edit this entry  
30
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Founder

The Founder

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Paterson

Paterson

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Gold

Gold

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Best Worst Thing That Ever Could Have Happened...

Best Worst Thing That Ever Could Have Happened...

2016
×
★★★★
Edit this entry  
28
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★
Edit this entry  
28
Hello, My Name Is Doris

Hello, My Name Is Doris

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The People vs. Larry Flynt

The People vs. Larry Flynt

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Escape Plan

Escape Plan

2013
×
★★½
Edit this entry  
27
Win Win

Win Win

2011
×
★★★★
Edit this entry  
26
Dumbo

Dumbo

1941
×
★★½
Edit this entry  
25
Bright

Bright

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★
Edit this entry  
21
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Jim & Andy: The Great Beyond - Featuring a Very Special, Contractually Obligated Mention of Tony Clifton

Jim & Andy: The Great Beyond - Featuring a Very Special, Contractually Obligated Mention of Tony Clifton

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Three Musketeers

The Three Musketeers

1993
×
★★★
Edit this entry  
13
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Professor Marston and the Wonder Women

Professor Marston and the Wonder Women

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Tangerine

Tangerine

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Comedian

Comedian

2002
×
★★★★
Edit this entry  
01
God's Own Country

God's Own Country

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Adventures of Robin Hood

The Adventures of Robin Hood

1938
×
★★★★
Edit this entry  
26
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★★
Edit this entry  
24
Jönssonligan på Mallorca

Jönssonligan på Mallorca

1989
×
★★★
Edit this entry  
19
Despicable Me 3

Despicable Me 3

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry