Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
04
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Miss Fisher and the Crypt of Tears

Miss Fisher and the Crypt of Tears

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Secondhand Lions

Secondhand Lions

2003
×
Read the review Edit this entry  
27
Venom

Venom

2018
×
★★★½
Edit this entry  
26
National Treasure

National Treasure

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★★★
Edit this entry  
23
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Single All the Way

Single All the Way

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
Read the review Edit this entry  
07
Megamind

Megamind

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Black Hawk Down

Black Hawk Down

2001
×
Edit this entry  
22
1917

1917

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Cinderella

Cinderella

2021
×
Read the review Edit this entry  
23
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Possibly in Michigan

Possibly in Michigan

1983
×
Read the review Edit this entry  
17
The Mummy

The Mummy

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Princess Diaries 2: Royal Engagement

The Princess Diaries 2: Royal Engagement

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
He's All That

He's All That

2021
×
Edit this entry  
26
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
Read the review Edit this entry  
25
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
Edit this entry  
24
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
Edit this entry  
04
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
Read the review Edit this entry  
19
High School Musical 3: Senior Year

High School Musical 3: Senior Year

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Sky High

Sky High

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Luca

Luca

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Snakes on a Plane

Snakes on a Plane

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Teen Beach Movie

Teen Beach Movie

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
JoJo Siwa: My World

JoJo Siwa: My World

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Titanic

Titanic

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Seaspiracy

Seaspiracy

2021
×
Read the review Edit this entry  
30
Teen Beach 2

Teen Beach 2

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
My Chemical Romance: Life on the Murder Scene

My Chemical Romance: Life on the Murder Scene

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Teen Beach Movie

Teen Beach Movie

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
Edit this entry