Sort by

PanosKantz has logged 102 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Soul

Soul

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★★★
Edit this entry  
20
Everybody Knows

Everybody Knows

2018
×
★★★½
Edit this entry  
15
The Mirror Has Two Faces

The Mirror Has Two Faces

1996
×
★★★★
Edit this entry  
13
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★
Edit this entry  
03
His House

His House

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Hillbilly Elegy

Hillbilly Elegy

2020
×
½
Edit this entry  
29
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★
Edit this entry  
26
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
★★★½
Edit this entry  
25
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
Edit this entry  
25
Twilight

Twilight

2008
×
★★½
Edit this entry  
25
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
The Audition

The Audition

2019
×
★★★★
Edit this entry  
15
Slalom

Slalom

2020
×
★★½
Edit this entry  
15
Mortal Engines

Mortal Engines

2018
×
★★★
Edit this entry  
14
In the Strange Pursuit of Laura Durand

In the Strange Pursuit of Laura Durand

2019
×
½
Edit this entry  
11
My Heart Can't Beat Unless You Tell It To

My Heart Can't Beat Unless You Tell It To

2020
×
★★★½
Edit this entry  
08
Maggie's Plan

Maggie's Plan

2015
×
★★★★
Edit this entry  
08
Amercement

Amercement

2020
×
★★★★
Edit this entry  
26
As Good as It Gets

As Good as It Gets

1997
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★½
Edit this entry  
19
Golden Dawn Girls

Golden Dawn Girls

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Searching

Searching

2018
×
★★★
Edit this entry  
14
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★
Edit this entry  
05
In the Heart of the Sea

In the Heart of the Sea

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Bernie

Bernie

2011
×
★★★½
Edit this entry  
13
The Social Dilemma

The Social Dilemma

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Annabelle

Annabelle

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Game Changers

The Game Changers

2018
×
Edit this entry  
31
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Way Way Back

The Way Way Back

2013
×
★★★
Edit this entry  
29
Little England

Little England

2013
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Paycheck

Paycheck

2003
×
★★½
Edit this entry  
24
The Long Kiss Goodnight

The Long Kiss Goodnight

1996
×
Edit this entry  
22
The Godfather: Part II

The Godfather: Part II

1974
×
★★★★★
Edit this entry  
21
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★★
Edit this entry  
20
City of Angels

City of Angels

1998
×
★★
Edit this entry  
20
About a Boy

About a Boy

2002
×
★★★★
Edit this entry  
19
Cosmopolis

Cosmopolis

2012
×
★★
Edit this entry  
18
Babyteeth

Babyteeth

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Eftihia

Eftihia

2019
×
★★★
Edit this entry  
18
You've Got Mail

You've Got Mail

1998
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Hater

The Hater

2020
×
★★★
Edit this entry  
31
The Translators

The Translators

2019
×
★★½
Edit this entry  
17
The Children Act

The Children Act

2017
×
★★★
Edit this entry  
15
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★
Edit this entry