Sort by
  • Partners in Crime

    ★★

  • Deleter

    ★★★

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★★★

  • 20th Century Girl

    ★★★★★

  • Smile

    ★★½

  • Do Revenge

    ★★★★½

  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

    ★★★★½

  • The Gray Man

    ★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★★

  • Obi-Wan Kenobi

  • Jurassic World Dominion

    ★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • Seventeen: Power of Love

    ★★★★★

  • RRR

    ★★★★½

  • X

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Fresh

    ★★★★

  • Jujutsu Kaisen 0

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★½

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★½

  • Eternals

    ★★★★★

  • Encanto

    ★★★★½

  • In The Soop SVT. Ver

    ★★★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★

  • Vivo

    ★★★

  • Blood Red Sky

  • Gunpowder Milkshake

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★★

  • Luca

    ★★★★★

  • Loki

    ★★★★★

  • In the Heights

    ★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★½

  • Cruella

    ★★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★★

  • Love or Money

  • Moxie

    ★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • Wish Dragon

    ★★★

  • WandaVision

    ★★★★★

  • Death to 2020

    ★★½

  • Pakboys: Takusa

    ½

  • The Missing

    ★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★★

  • The Croods: A New Age

    ★★½

  • The Princess Switch: Switched Again

    ★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★½

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★½

  • Given

    ★★★

  • Tenet

    ★★★★

  • Work It

    ★★

  • Peninsula

    ★★

  • Emma.

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • Charlie's Angels

    ★★★

  • Last Christmas

    ★★★

  • Excuse Me, Miss, Miss, Miss

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Given

    ★★★★★

  • Midsommar

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Us

    ★★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★

  • Hotel Mumbai

    ★★★½

  • The Favourite

    ★★★★