• Birds of Paradise

    ★★★

  • The Many Saints of Newark

    ★★★½

  • Muhammad Ali

    ★★★★½

  • To Be With You

    ★★

  • Maixabel

    ★★★½

  • Squid Game

    ★★★½

  • Chilangolandia

    ★★★

  • Cry Macho

    ★★½

  • My Son

    ★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★½

  • The Mad Women's Ball

    ★★★★

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Fauci

    ½

  • The Guilty

    ★★★

  • The Accusation

    ★★★★

  • Freaks Out

    ★★½

  • Halloween Kills

    ★★

  • Old Henry

    ★★★★

  • Happening

    ★★★

  • True Things

    ★★½

  • Official Competition

    ★★★★

  • Encounter

    ★★

  • The Real Charlie Chaplin

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • Cinderella

    ★★

  • Zone 414

    ★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • Belfast

    ★★★★½

  • The Electrical Life of Louis Wain

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★

  • Motherly

    ★★★

  • The Conservation Game

    ★★★★

  • Vacation Friends

    ★★★

  • Queenpins

    ★★★

  • The Witcher: Nightmare of the Wolf

    ★★★½

  • Candyman

    ★★★½

  • Go Seppuku Yourselves

    ★★★

  • The Protégé

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Stanleyville

    ★★★

  • Netrikann

    ★★★

  • Charming the Hearts of Men

    ★★★½

  • Respect

    ★★★

  • Don't Breathe 2

    ★★

  • PAW Patrol: The Movie

    ★★★

  • Dune World

    ½

  • The Balcony Movie

    ★★★½

  • Playing God

    ★★½

  • Free Guy

    ★★★

  • The Trip

    ★★★½

  • Upcoming Summer

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Robot Apocalypse

    ★½

  • Scavengers

    ★½

  • Jungle Cruise

    ★★½

  • Green Snake

    ★★★

  • Kingdom: Ashin of the North

    ★★★★

  • Once I Was Engaged

    ★★★

  • Old

    ★★½

  • Go 2 Brother!

    ★★½

  • Ultimate Code

    ★½

  • Pig

    ★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • Our Men

    ★★½

  • Red Rocket

    ★★★½

  • Gunpowder Milkshake

    ★★★

  • A Hero

    ★★★★½

  • Titane

    ★★½

  • Blue Bayou

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★½