• Big Time Adolescence

    ★★★

  • Adaptation.

    ★★★★

  • Dope

    ★★½

  • Under the Silver Lake

    ★★★★

  • Boogie Nights

    ★★★★★

  • Silkwood

    ★★

  • Twelve Monkeys

    ★★★★

  • Frances Ha

    ★★★★

  • Asthma

    ½

  • Beginners

    ★★★★

  • Alice in Wonderland

    ★★★

  • Hugo

    ★★★½

  • 20th Century Women

    ★★½

  • Jackie

    ★½

  • Phantom Boy

    ★★★★

  • Weekend

    ★★★★

  • PlayTime

    ★★★★★

  • The Experiment

    ★★★★