Sort by

Paolo has logged 429 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Front

The Front

1976
×
★★★
Edit this entry  
26
The Right Stuff

The Right Stuff

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Wonder

Wonder

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
A United Kingdom

A United Kingdom

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Breadwinner

The Breadwinner

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Human Flow

Human Flow

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Jane

Jane

2017
×
★★★½
Edit this entry  
21
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Father Figures

Father Figures

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Star Trek IV: The Voyage Home

Star Trek IV: The Voyage Home

1986
×
★★★
Edit this entry  
15
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Scrooged

Scrooged

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
The World According to Garp

The World According to Garp

1982
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Harder They Come

The Harder They Come

1972
×
★★★
Edit this entry  
10
Boys Don't Cry

Boys Don't Cry

1999
×
★★★
Edit this entry  
08
The Fisher King

The Fisher King

1991
×
★★★½
Edit this entry  
08
A Hard Day's Night

A Hard Day's Night

1964
×
★★★★
Edit this entry  
08
Starman

Starman

1984
×
★★½
Edit this entry  
07
The Other Side of Hope

The Other Side of Hope

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Fat City

Fat City

1972
×
★★★½
Edit this entry  
03
Spectre

Spectre

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
02
The Birth of a Nation

The Birth of a Nation

2016
×
½
Edit this entry  
01
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Running with Scissors

Running with Scissors

2006
×
½
Edit this entry  
01
Twentieth Century

Twentieth Century

1934
×
★★★
Edit this entry  
29
Thelma

Thelma

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Radius

Radius

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Suck It Up

Suck It Up

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Bombshell: The Hedy Lamarr Story

Bombshell: The Hedy Lamarr Story

2017
×
★★★
Edit this entry  
27
Hustle & Flow

Hustle & Flow

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Stroszek

Stroszek

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Loving You

Loving You

1995
×
★★★
Edit this entry  
24
A Town Called Panic

A Town Called Panic

2009
×
★★★
Edit this entry  
24
Dim the Fluorescents

Dim the Fluorescents

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Blood Child

Blood Child

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Great Expectations

Great Expectations

1946
×
★★★
Edit this entry  
22
Darken

Darken

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Consume

Consume

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Loving Vincent

Loving Vincent

2017
×
★★★
Edit this entry  
20
I Make Corpses

I Make Corpses

2017
×
★★½
Edit this entry  
20
The Hag

The Hag

2017
×
★★½
Edit this entry  
20
Letters

Letters

2017
×
★★½
Edit this entry  
19
The Sacrifice

The Sacrifice

1986
×
★★★★½
Edit this entry  
19
The Curse of Buckout Road

The Curse of Buckout Road

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Red Spring

Red Spring

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Onibaba

Onibaba

1964
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Ogres

Ogres

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry