paola has logged 103 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Judy

Judy

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
The Report

The Report

2019
×
★★½
Edit this entry  
28
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Two Popes

The Two Popes

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Late Night

Late Night

2019
×
★★★
Edit this entry  
23
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Where'd You Go, Bernadette

Where'd You Go, Bernadette

2019
×
★★★½
Edit this entry  
21
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★½
Edit this entry  
19
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★
Edit this entry  
07
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Rise of the Guardians

Rise of the Guardians

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Joker

Joker

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
It

It

2017
×
★★★½
Edit this entry  
08
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Frida

Frida

2002
×
★★★★
Edit this entry  
01
Climax

Climax

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The September Issue

The September Issue

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Atonement

Atonement

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Waiting for the Hearse

Waiting for the Hearse

1985
×
Read prior review Edit this entry  
02
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Lion King

The Lion King

2019
×
★★★½
Edit this entry  
31
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★½
Edit this entry  
27
Venom

Venom

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Billy Elliot

Billy Elliot

2000
×
★★★½
Edit this entry  
22
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
21
Captain Fantastic

Captain Fantastic

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★½
Edit this entry  
16
About Time

About Time

2013
×
★★★★
Edit this entry  
10
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Southpaw

Southpaw

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Easy A

Easy A

2010
×
★★★½
Edit this entry  
02
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Sweet Home Alabama

Sweet Home Alabama

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★½
Edit this entry  
11
Slumdog Millionaire

Slumdog Millionaire

2008
×
★★★★
Edit this entry  
05
Girl, Interrupted

Girl, Interrupted

1999
×
★★★½
Edit this entry