paola has logged 25 entries for films during February 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★★½
Edit this entry  
26
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★
Edit this entry  
23
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★
Edit this entry  
19
Vice

Vice

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
★★★½
Edit this entry  
17
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Sixth Sense

The Sixth Sense

1999
×
★★★★
Edit this entry  
15
Green Book

Green Book

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Dirty Dancing

Dirty Dancing

1987
×
★★★★
Edit this entry  
13
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Hush

Hush

2016
×
★★★
Edit this entry  
12
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Fyre

Fyre

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
While You Were Sleeping

While You Were Sleeping

1995
×
★★★
Edit this entry  
10
Tickled

Tickled

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Fauve

Fauve

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
At Eternity's Gate

At Eternity's Gate

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Irrational Man

Irrational Man

2015
×
Read the review Edit this entry  
03
The Wife

The Wife

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Velvet Buzzsaw

Velvet Buzzsaw

2019
×
★★
Read the review Edit this entry