Sort by
  • The Batman

    ★★★★½

  • Dog

    ★★

  • House of Gucci

    ★★★

  • Mortal Kombat

    ★★★★★

  • Nobody

    ★★★★

  • Mank

    ★★★★

  • Soul

    ★★½

  • Tenet

    ★★★★

  • Irresistible

  • Jimmy Carter: Rock & Roll President

  • Trolls World Tour

    ★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Motherless Brooklyn

    ★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Rocketman

    ★★★★★

  • Woodstock

    ★★★★

  • Daddy Issues

    ½

  • The Silence

    ★★½

  • Us

    ★★★★★

  • David Bowie: Finding Fame

    ★★★½

  • Polar

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • The Hate U Give

    ★★★★

  • At Eternity's Gate

    ★★★★

  • Flavors of Youth

    ★★★★

  • Happy as Lazzaro

    ★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★½

  • Isle of Dogs

    ★★★★

  • Black Panther

  • WHAT DID JACK DO?

    ★★★½

  • Chappaquiddick

    ★★★

  • The Florida Project

    ★★★½

  • The Death and Life of Marsha P. Johnson

    ★★★★½

  • To the Bone

    ½

  • Carrie Pilby

    ★★

  • All the Way

    ★★★½

  • Train to Busan

    ★★★★

  • Shot! The Psycho-Spiritual Mantra of Rock

    ★★★½

  • Christine

    ★★★★½

  • Dirty Grandpa

    ★★

  • The Hateful Eight

    ★★★

  • Legend

    ★★★★

  • Youth

    ★★★★

  • Big Eyes

    ★★½

  • Manglehorn

    ★★★½

  • Jersey Boys

    ★★★★½

  • Muppets Most Wanted

  • Her

    ★★★★½

  • The Family

    ★★

  • The Great Gatsby

    ★★★★

  • The Garden of Words

    ★★

  • Extraordinary Tales

    ★★★½

  • Django Unchained

    ★★★★★

  • Stand Up Guys

    ★★★

  • The Dark Knight Rises

    ★★★★½

  • The Lorax

    ★★½

  • Rango

    ★★★★½

  • Saw 3D

  • The Runaways

    ★★★★

  • Saw VI

    ★★

  • 9

    ★★★

  • Julie & Julia

    ★★½

  • Inglourious Basterds

    ★★★★★

  • The Maiden Heist

    ★★★

  • An Education

    ★★★★

  • Saw V

    ★★