• The Suicide Squad

    ★★★

  • Black Widow

    ★★

  • The Tomorrow War

    ★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★

  • Laxmii

    ½

  • Miss India

    ★★★

  • The New Mutants

    ½

  • Tenet

    ★★★★

  • Dil Bechara

    ★★★½

  • Peninsula

    ★★½

  • Extraction

    ★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • Kannum Kannum Kollaiyadithaal

    ★★★½

  • Dolittle

    ★★½

  • Prati Roju Pandage

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★½

  • Action

    ★★★

  • Housefull 4

    ★½

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★

  • War

    ★★★½

  • Kaappaan

    ★★★½

  • Joker

    ★★★½

  • Saaho

    ★★½

  • It Chapter Two

    ★★★½

  • Ranarangam

    ★★★

  • Comali

    ★★★★

  • Panther

    ★★★

  • Dear Comrade

    ★★★★½

  • iSmart Shankar

    ★★½

  • Annabelle Comes Home

    ★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Kabir Singh

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★

  • Men in Black: International

    ★★½

  • Dark Phoenix

    ★½

  • Devi 2

    ½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★

  • Game of Thrones: The Last Watch

  • Sita

    ★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Student of the Year 2

    ★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Jersey

    ★★★★

  • Junglee

    ★★★

  • Captain Marvel

    ★★½

  • Luka Chuppi

    ★★½

  • Dev

    ★★★

  • Alita: Battle Angel

    ★★★½

  • Mr. Majnu

    ★★★

  • F2: Fun and Frustration

    ★★½

  • Simmba

    ★½

  • Padi Padi Leche Manasu

    ★★½

  • Maari 2

    ★★

  • K.G.F: Chapter 1

    ★★★★

  • Mauli

    ½

  • Kavacham

    ★★★

  • Bumblebee

    ★★★½

  • 2.0

    ★★½

  • Mortal Engines

    ★★★½

  • Aquaman

    ★★★★

  • Robin Hood

    ★★

  • Thugs of Hindostan

    ★★

  • Savyasachi

    ★★★

  • Amar Akbar Anthony

    ★★★½

  • Hello Guru Prema Kosame

    ★★★½

  • Hoichoi Unlimited

    ½

  • Loveyatri

    ★★