• The Heist of the Century

    ★★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★½

  • The Unholy

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★★½

  • 300

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Hannibal Rising

    ★★★

  • Red Dragon

    ★★★★

  • Elektra

    ½

  • Zombieland

    ★★½

  • Squid Game

    ★★★★½

  • Psycho IV – The Beginning

    ★★★

  • Hannibal

    ★★★½

  • Zero Dark Thirty

    ★★★★

  • Psycho III

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Howard the Duck

    ★★½