Sort by

Alex has logged 266 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Psych 2: Lassie Come Home

Psych 2: Lassie Come Home

2020
×
★★★★
Edit this entry  
26
Buck Rogers in the 25th Century

Buck Rogers in the 25th Century

1979
×
★★★½
Edit this entry  
25
Psych: The Movie

Psych: The Movie

2017
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★★
Edit this entry  
24
A Christmas Dream

A Christmas Dream

1945
×
★★
Edit this entry  
22
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★
Edit this entry  
19
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★
Edit this entry  
12
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Uncle Buck

Uncle Buck

1989
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Airplane!

Airplane!

1980
×
★★★★★
Edit this entry  
11
The Borrowers

The Borrowers

1997
×
★★½
Edit this entry  
07
Titane

Titane

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
05
The Beatles: Get Back

The Beatles: Get Back

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Duel to the Death

Duel to the Death

1983
×
★★★★½
Edit this entry  
20
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Edit this entry  
11
At Your Fingertips: Play Clay

At Your Fingertips: Play Clay

1970
×
★½
Edit this entry  
09
Psych: The Musical

Psych: The Musical

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
06
The Sword and the Sorcerer

The Sword and the Sorcerer

1982
×
Edit this entry  
05
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
31
The Worst Witch

The Worst Witch

1986
×
Edit this entry  
30
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Edit this entry  
24
A Night to Dismember

A Night to Dismember

1983
×
★★
Edit this entry  
23
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
22
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Halloween Party

Halloween Party

1953
×
★½
Edit this entry  
20
For Y'ur Height Only

For Y'ur Height Only

1981
×
★★
Edit this entry  
19
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Licence to Kill

Licence to Kill

1989
×
★★★★
Edit this entry  
16
Omega Cop

Omega Cop

1990
×
★★
Edit this entry  
16
The Forest

The Forest

1982
×
★½
Edit this entry  
15
The Living Daylights

The Living Daylights

1987
×
★★★½
Edit this entry  
14
Diamonds Are Forever

Diamonds Are Forever

1971
×
★★★
Edit this entry  
11
On Her Majesty's Secret Service

On Her Majesty's Secret Service

1969
×
★★★★½
Edit this entry  
10
You Only Live Twice

You Only Live Twice

1967
×
★★★★
Edit this entry  
10
Thunderball

Thunderball

1965
×
★★★★
Edit this entry  
08
Goldfinger

Goldfinger

1964
×
★★★★½
Edit this entry  
07
From Russia with Love

From Russia with Love

1963
×
★★★★
Edit this entry  
07
Angst

Angst

1983
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Dr. No

Dr. No

1962
×
★★★★
Edit this entry  
06
Dances with Wolves

Dances with Wolves

1990
×
★★★★½
Edit this entry  
05
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Edit this entry  
05
Smiles of a Summer Night

Smiles of a Summer Night

1955
×
★★★★
Edit this entry