Sort by

Alex has logged 41 entries for films during March 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★½
Edit this entry  
30
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★★
Edit this entry  
29
F for Fake

F for Fake

1973
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Fullmetal Alchemist the Movie: The Sacred Star of Milos

Fullmetal Alchemist the Movie: The Sacred Star of Milos

2011
×
★★★½
Edit this entry  
23
Jackie Brown

Jackie Brown

1997
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Deception of a Generation

Deception of a Generation

1985
×
★★
Edit this entry  
22
Excessive Force

Excessive Force

1993
×
★½
Edit this entry  
22
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
20
The Karate Kid Part III

The Karate Kid Part III

1989
×
★★★
Edit this entry  
18
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
18
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
16
Man of Steel

Man of Steel

2013
×
★★★★
Edit this entry  
14
Destino

Destino

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Once A Year

Once A Year

2006
×
★★★★
Edit this entry  
13
Even the Best

Even the Best

×
★★★★
Edit this entry  
13
Thin Watermelon

Thin Watermelon

×
★★★
Edit this entry  
13
Snow Steam Iron

Snow Steam Iron

2017
×
★★★★
Edit this entry  
13
Superman 75

Superman 75

2013
×
★★★★
Edit this entry  
12
Split Second

Split Second

1992
×
★★★
Edit this entry  
12
Rapid Assault

Rapid Assault

1997
×
★½
Edit this entry  
11
Never Rarely Sometimes Always

Never Rarely Sometimes Always

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Seven Samurai

Seven Samurai

1954
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Resident Evil: Vendetta

Resident Evil: Vendetta

2017
×
★★★½
Edit this entry  
08
Coming to America

Coming to America

1988
×
★★★★
Edit this entry  
08
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★
Edit this entry  
07
King Solomon's Mines

King Solomon's Mines

1985
×
★★
Edit this entry  
06
The Karate Kid Part II

The Karate Kid Part II

1986
×
★★★
Edit this entry  
06
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Monster Hunter

Monster Hunter

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
05
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
04
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Tropic Thunder: Rain of Madness

Tropic Thunder: Rain of Madness

2008
×
★★★★
Edit this entry  
03
Tropic Thunder

Tropic Thunder

2008
×
★★★★½
Edit this entry  
03
To Live and Die in L.A.

To Live and Die in L.A.

1985
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Sanjuro

Sanjuro

1962
×
★★★★
Edit this entry  
02
Minari

Minari

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Nausicaä of the Valley of the Wind

Nausicaä of the Valley of the Wind

1984
×
★★★★
Edit this entry  
01
Raw

Raw

2016
×
★★★★
Edit this entry