RSS feed for Tommy
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
14
Justice League

Justice League

2017
×
★★
Edit this entry  
12
Jigsaw

Jigsaw

2017
×
★½
Edit this entry  
10
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★★
Edit this entry  
08
The Snowman

The Snowman

2017
×
★★
Edit this entry  
30
Supersonic

Supersonic

2016
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★½
Edit this entry  
22
Bright

Bright

2017
×
★★
Edit this entry  
16
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★
Edit this entry  
09
mother!

mother!

2017
×
★★★★
Edit this entry  
02
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★★
Edit this entry  
01
Jim & Andy: The Great Beyond - Featuring a Very Special, Contractually Obligated Mention of Tony Clifton

Jim & Andy: The Great Beyond - Featuring a Very Special, Contractually Obligated Mention of Tony Clifton

2017
×
★★★½
Edit this entry  
17
Brigsby Bear

Brigsby Bear

2017
×
★★½
Edit this entry  
15
Baywatch

Baywatch

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
12
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
12
The Dark Tower

The Dark Tower

2017
×
★½
Edit this entry  
12
Downsizing

Downsizing

2017
×
★★★
Edit this entry  
11
Fist Fight

Fist Fight

2017
×
★½
Edit this entry  
10
The Villainess

The Villainess

2017
×
★★½
Edit this entry  
09
Gemini

Gemini

2017
×
★★
Edit this entry  
08
More Than Blue

More Than Blue

2009
×
★★★½
Edit this entry  
05
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Hitman's Bodyguard

The Hitman's Bodyguard

2017
×
★★
Edit this entry  
16
The Giant

The Giant

2016
×
★★★★
Edit this entry  
14
3096 Days

3096 Days

2013
×
★★½
Edit this entry  
13
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
★★★
Edit this entry  
11
War for the Planet of the Apes

War for the Planet of the Apes

2017
×
★★★
Edit this entry  
08
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★½
Edit this entry  
05
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
05
2048: Nowhere to Run

2048: Nowhere to Run

2017
×
★★½
Edit this entry  
05
2036: Nexus Dawn

2036: Nexus Dawn

2017
×
★★★
Edit this entry  
05
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Evangelion: 1.0: You Are (Not) Alone

Evangelion: 1.0: You Are (Not) Alone

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
29
The Gift

The Gift

2015
×
★★★
Edit this entry  
23
And Then There Were None

And Then There Were None

2015
×
★★★½
Edit this entry  
16
Would You Rather

Would You Rather

2012
×
★★
Edit this entry  
15
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★½
Edit this entry  
10
It

It

2017
×
★★★½
Edit this entry  
09
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★½
Edit this entry  
25
Death Note

Death Note

2017
×
★½
Edit this entry  
25
The Square

The Square

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Deep Red

Deep Red

1975
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★
Edit this entry  
17
Raw

Raw

2016
×
★★★½
Edit this entry  
17
The Overnighters

The Overnighters

2014
×
★★★★
Edit this entry  
14
Fantastic Four

Fantastic Four

2015
×
★★
Edit this entry  
11
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★
Edit this entry  
01
Captain Fantastic

Captain Fantastic

2016
×
★★
Edit this entry  
20
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★½
Edit this entry  
09
War Machine

War Machine

2017
×
★½
Edit this entry