• Bullet Train

    ★★★½

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Uncharted

    ★★★½

  • Scream

    ★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • Hawkeye

    ★★★½

  • Eternals

    ★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★½

  • Schumacher

    ★★★★

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★½

  • Dune

    ★★★★★

  • King Richard

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Free Guy

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★★

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

    ★★

  • Belle

    ★★★

  • Stillwater

    ★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★½

  • Black Widow

    ★★★

  • F9

    ★★½

  • Wrath of Man

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • WandaVision

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★★

  • Greenland

    ★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★½

  • Bad Boys for Life

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • Gemini Man

    ★★★

  • Rambo: Last Blood

    ★★★

  • Wer 4 Sind

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★★★

  • Motherless Brooklyn

    ★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★½

  • Haunt

    ★★½

  • Angel Has Fallen

    ★★★

  • Killerman

    ★★½

  • Weathering with You

    ★★★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★½

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★½

  • Shaft

    ★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Rocketman

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • Aladdin

    ★★★½

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Yesterday

    ★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • The Collini Case

    ★★★★

  • The Silence

    ★★★

  • Hellboy

    ★★

  • Shazam!

    ★★★½