Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
16
Scream

Scream

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Greenland

Greenland

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
06
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Aladdin

Aladdin

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Iron Sky: The Coming Race

Iron Sky: The Coming Race

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
10
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Alita: Battle Angel

Alita: Battle Angel

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Glass

Glass

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Robin Hood

Robin Hood

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Only the Brave

Only the Brave

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Widows

Widows

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Overlord

Overlord

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Hunter Killer

Hunter Killer

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Coco

Coco

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry