Caitlin✨ has logged 24 entries for films during July 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Edit this entry  
31
Tales from Earthsea

Tales from Earthsea

2006
×
★★½
Edit this entry  
30
Princess Mononoke

Princess Mononoke

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Confessions of Thomas Quick

The Confessions of Thomas Quick

2015
×
★★★
Edit this entry  
27
Deep Impact

Deep Impact

1998
×
★★★½
Edit this entry  
26
Radioactive

Radioactive

2019
×
★★★
Edit this entry  
25
American Sniper

American Sniper

2014
×
Edit this entry  
24
The Secret World of Arrietty

The Secret World of Arrietty

2010
×
★★★½
Edit this entry  
21
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★
Edit this entry  
17
The King and I

The King and I

1956
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Hamilton

Hamilton

2020
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Professor Marston and the Wonder Women

Professor Marston and the Wonder Women

2017
×
★★★
Edit this entry  
14
Disclosure

Disclosure

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
13
The Secret Garden

The Secret Garden

1993
×
★★★★
Edit this entry  
11
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Keith Haring: Street Art Boy

Keith Haring: Street Art Boy

2020
×
★★★★
Edit this entry  
05
Mad to Be Normal

Mad to Be Normal

2017
×
★★★
Edit this entry  
04
Assassin's Creed

Assassin's Creed

2016
×
Edit this entry  
03
Cry-Baby

Cry-Baby

1990
×
★★★½
Edit this entry  
01
The Seven Five

The Seven Five

2014
×
★★★★
Edit this entry