Caitlin✨ has logged 25 entries for films during August 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Tangled

Tangled

2010
×
★★★★
Edit this entry  
30
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★½
Edit this entry  
29
Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
How to Train Your Dragon

How to Train Your Dragon

2010
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
The Wizard of Oz

The Wizard of Oz

1939
×
★★½
Edit this entry  
24
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Bad Boys

Bad Boys

1995
×
★★★
Edit this entry  
21
Independence Day

Independence Day

1996
×
★★★★
Edit this entry  
21
Midnight in Paris

Midnight in Paris

2011
×
★★★★
Edit this entry  
20
Belle

Belle

2013
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Meg

The Meg

2018
×
★½
Edit this entry  
19
Trixie Mattel: Moving Parts

Trixie Mattel: Moving Parts

2019
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Great Gatsby

The Great Gatsby

2013
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Monster House

Monster House

2006
×
★★★★
Edit this entry  
16
Grandma

Grandma

2015
×
★★★½
Edit this entry  
15
Zoo

Zoo

2017
×
★★★
Edit this entry  
12
Juno

Juno

2007
×
★★★★
Edit this entry  
10
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Tammy

Tammy

2014
×
★★
Edit this entry  
07
Roman J. Israel, Esq.

Roman J. Israel, Esq.

2017
×
★★★
Edit this entry  
06
Nausicaä of the Valley of the Wind

Nausicaä of the Valley of the Wind

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Out of Sight

Out of Sight

1998
×
★★½
Edit this entry  
04
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★
Edit this entry  
04
Dreamgirls

Dreamgirls

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
How to Build a Girl

How to Build a Girl

2019
×
★★★
Edit this entry