Sort by

Dave has logged 25 entries for films during November 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Jim & Andy: The Great Beyond

Jim & Andy: The Great Beyond

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Dick Tracy

Dick Tracy

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Hitman's Bodyguard

The Hitman's Bodyguard

2017
×
★★★
Edit this entry  
27
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Certain Women

Certain Women

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Agatha

Agatha

1979
×
★½
Edit this entry  
26
Justice League

Justice League

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Men in Black II

Men in Black II

2002
×
★★★½
Edit this entry  
21
John and Mary

John and Mary

1969
×
★★
Edit this entry  
20
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Rain Man

Rain Man

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Program

The Program

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Tootsie

Tootsie

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Finding Dory

Finding Dory

2016
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
10
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
08
The Cobbler

The Cobbler

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Meyerowitz Stories (New and Selected)

The Meyerowitz Stories (New and Selected)

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Gifted

Gifted

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Searching for Bobby Fischer

Searching for Bobby Fischer

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Landline

Landline

2017
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Host

The Host

2006
×
★★★
Edit this entry  
01
Night of the Living Dead

Night of the Living Dead

1968
×
★★★★
Edit this entry