Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Riders of Justice

Riders of Justice

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Network

Network

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Shimmer Lake

Shimmer Lake

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Fall

The Fall

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Revenger

Revenger

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Maria

Maria

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Av: The Hunt

Av: The Hunt

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
A Land Imagined

A Land Imagined

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Divine Intervention

Divine Intervention

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Exorcist: Believer

The Exorcist: Believer

2023
×
½
Read the review Edit this entry  
01
Tallulah

Tallulah

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
The Fall of the House of Usher

The Fall of the House of Usher

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Mad Heidi

Mad Heidi

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Ballerina

Ballerina

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Burial

The Burial

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Biggest Little Farm

The Biggest Little Farm

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Dr. No

Dr. No

1962
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Nothing to Hide

Nothing to Hide

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Expend4bles

Expend4bles

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Mr. Bean's Holiday

Mr. Bean's Holiday

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Tetris

Tetris

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Champions

Champions

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Barbie

Barbie

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Paprika

Paprika

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Joy Ride

Joy Ride

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Taste of Cherry

Taste of Cherry

1997
×
Read the review Edit this entry  
30
Red Notice

Red Notice

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
The Sailor

The Sailor

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Stronghold

The Stronghold

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Revenant

The Revenant

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Atlantis

Atlantis

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Little Angel, Make Me Happy

Little Angel, Make Me Happy

1993
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
The Royal Treatment

The Royal Treatment

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Grease 2

Grease 2

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Johnny Mad Dog

Johnny Mad Dog

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Under the Bombs

Under the Bombs

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Ape

The Ape

2009
×
Read the review Edit this entry  
28
Sisu

Sisu

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Something in the Dirt

Something in the Dirt

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
No Hard Feelings

No Hard Feelings

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Taking of Pelham One Two Three

The Taking of Pelham One Two Three

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Ghosts of the Abyss

Ghosts of the Abyss

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Fast X

Fast X

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Extraction 2

Extraction 2

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Year I Started Masturbating

The Year I Started Masturbating

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
A Man Escaped

A Man Escaped

1956
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Gold

The Gold

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry