RSS feed for Stefan
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
01
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★
Edit this entry  
01
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★
Edit this entry  
28
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★
Edit this entry  
27
All Quiet on the Western Front

All Quiet on the Western Front

1930
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
Edit this entry  
08
Wreck-It Ralph

Wreck-It Ralph

2012
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
03
Scorpio Rising

Scorpio Rising

1963
×
Edit this entry  
29
Don Camillo in Moscow

Don Camillo in Moscow

1965
×
★★★½
Edit this entry  
29
Don Camillo: Monsignor

Don Camillo: Monsignor

1961
×
★★★½
Edit this entry  
27
Don Camillo's Last Round

Don Camillo's Last Round

1955
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Return of Don Camillo

The Return of Don Camillo

1953
×
★★★½
Edit this entry  
25
Don Camillo

Don Camillo

1952
×
★★★★
Edit this entry  
24
Pappa ante Portas

Pappa ante Portas

1991
×
★★★★½
Edit this entry  
21
The Blues Brothers

The Blues Brothers

1980
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Edit this entry  
10
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★½
Edit this entry  
10
The Incredibles

The Incredibles

2004
×
★★★½
Edit this entry  
10
They Live

They Live

1988
×
★★★½
Edit this entry  
29
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★★
Edit this entry  
29
Life Stinks

Life Stinks

1991
×
★★★★
Edit this entry  
15
Kubo and the Two Strings

Kubo and the Two Strings

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Last Knights

Last Knights

2015
×
★★½
Edit this entry  
02
A Man Escaped

A Man Escaped

1956
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★
Edit this entry  
29
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Indiana Jones and the Temple of Doom

Indiana Jones and the Temple of Doom

1984
×
★★★★½
Edit this entry  
29
The Nutty Professor

The Nutty Professor

1963
×
★★
Edit this entry  
24
It's Only Money

It's Only Money

1962
×
★★★
Edit this entry  
24
The Lodger: A Story of the London Fog

The Lodger: A Story of the London Fog

1927
×
★★★
Edit this entry  
10
FAR. The Story of a Journey around the World

FAR. The Story of a Journey around the World

2017
×
★★★★
Edit this entry  
03
Missing in Action

Missing in Action

1984
×
★★½
Edit this entry  
12
Godzilla: Planet of the Monsters

Godzilla: Planet of the Monsters

2017
×
★½
Edit this entry  
19
Ninja Assassin

Ninja Assassin

2009
×
★★★
Edit this entry  
13
Blade Runner: Black Out 2022

Blade Runner: Black Out 2022

2017
×
Edit this entry  
13
2036: Nexus Dawn

2036: Nexus Dawn

2017
×
Edit this entry  
13
2048: Nowhere to Run

2048: Nowhere to Run

2017
×
Edit this entry  
13
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
06
The Errand Boy

The Errand Boy

1961
×
★★½
Edit this entry  
01
Portal to Hell!!!

Portal to Hell!!!

2015
×
Edit this entry  
01
He Never Died

He Never Died

2015
×
★★★
Edit this entry  
30
The Naked Gun: From the Files of Police Squad!

The Naked Gun: From the Files of Police Squad!

1988
×
★★★★
Edit this entry  
26
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
Edit this entry  
25
The Punch Bowl

The Punch Bowl

1944
×
★★★★
Edit this entry  
24
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★
Edit this entry  
25
Valerian and the City of a Thousand Planets

Valerian and the City of a Thousand Planets

2017
×
★★★
Edit this entry  
18
Lou

Lou

2017
×
Edit this entry  
29
The Ladies Man

The Ladies Man

1961
×
★★
Edit this entry  
28
Cinderfella

Cinderfella

1960
×
★★½
Edit this entry  
04
Rams

Rams

2015
×
★★★★
Edit this entry  
20
Alien: Covenant

Alien: Covenant

2017
×
★★½
Edit this entry