• Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • The Northman

    ★★★★

  • Moon Knight

    ★★★½

  • X

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Scream

    ★★★½

  • Station Eleven

    ★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • Midnight Mass

    ★★★★

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • The Card Counter

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Malignant

    ★★½

  • Candyman

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Old

    ★★★½

  • Pig

    ★★★½

  • Red Rocket

    ★★★½

  • Lamb

    ★★★½

  • Titane

    ★★★½

  • Bergman Island

    ★★★

  • The Innocents

    ★★★

  • Drive My Car

    ★★

  • Annette

    ★★★★

  • Luca

    ★★★★

  • Loki

    ★★★½

  • The Woman in the Window

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★

  • Mortal Kombat

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★½

  • Fabian: Going to the Dogs

    ★★★★

  • Petite Maman

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★½

  • It's a Sin

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★★½

  • Riders of Justice

    ★★★★

  • Mank

    ★★★

  • The Empty Man

    ★★★

  • Love and Monsters

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • Run

    ★★★½

  • The Kid Detective

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★½

  • And Tomorrow the Entire World

    ★★★½

  • Bloody Hell

    ★★★

  • Quo vadis, Aida?

    ★★★

  • Come True

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★

  • Tenet

    ★★★½

  • If Anything Happens I Love You

  • Your Name Engraved Herein

    ★★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★½

  • Devs

    ★★★★