Sort by

Christian has logged 33 entries for films during January 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Tree of Life

The Tree of Life

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Starman

Starman

1984
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Bridge on the River Kwai

The Bridge on the River Kwai

1957
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Lock, Stock and Two Smoking Barrels

Lock, Stock and Two Smoking Barrels

1998
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
WHAT DID JACK DO?

WHAT DID JACK DO?

2017
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Berlin Falling

Berlin Falling

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Serpico

Serpico

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
North by Northwest

North by Northwest

1959
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
19
Straight Outta Compton

Straight Outta Compton

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Seven Samurai

Seven Samurai

1954
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Network

Network

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
1917

1917

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Bad Boys for Life

Bad Boys for Life

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★
Edit this entry  
12
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Cruising

Cruising

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Paprika

Paprika

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Last Emperor

The Last Emperor

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Bullitt

Bullitt

1968
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Ladykillers

The Ladykillers

1955
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Papillon

Papillon

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Ben-Hur

Ben-Hur

1959
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Rear Window

Rear Window

1954
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Mortal Kombat

Mortal Kombat

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Watchmen

Watchmen

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Inherent Vice

Inherent Vice

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
A Touch of Zen

A Touch of Zen

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Pain and Glory

Pain and Glory

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Collateral

Collateral

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry