Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Miss Minoes

Miss Minoes

2001
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Muckles - The Quest for a New Home

The Muckles - The Quest for a New Home

2022
×
Read the review Edit this entry  
14
War Sailor

War Sailor

2023
×
★★★½
Edit this entry  
14
No One Gets Out Alive

No One Gets Out Alive

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
New Tales of Franz

New Tales of Franz

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Fall

Fall

2022
×
★★
Edit this entry  
03
Cool Runnings

Cool Runnings

1993
×
★★★½
Edit this entry  
03
The Monkey King

The Monkey King

2023
×
★★½
Edit this entry  
02
We Can Be Heroes

We Can Be Heroes

2020
×
Edit this entry  
02
Marmaduke

Marmaduke

2022
×
Edit this entry  
27
How to Train Your Dragon: The Hidden World

How to Train Your Dragon: The Hidden World

2019
×
★★★★
Edit this entry  
26
Hotel Transylvania: Transformania

Hotel Transylvania: Transformania

2022
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

2018
×
★★
Edit this entry  
25
Hotel Transylvania 2

Hotel Transylvania 2

2015
×
★★½
Edit this entry  
23
Moonfall

Moonfall

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Hotel Transylvania

Hotel Transylvania

2012
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
20
Sing 2

Sing 2

2021
×
★★½
Edit this entry  
19
The Bad Guys

The Bad Guys

2022
×
★★★½
Edit this entry  
17
What We Left Behind: Looking Back at Star Trek: Deep Space Nine

What We Left Behind: Looking Back at Star Trek: Deep Space Nine

2018
×
★★★
Edit this entry  
17
Diese Sendung ist kein Spiel – Die unheimliche Welt des Eduard Zimmermann

Diese Sendung ist kein Spiel – Die unheimliche Welt des Eduard Zimmermann

2023
×
★★★½
Edit this entry  
14
Ghost

Ghost

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Tales of Franz

Tales of Franz

2022
×
★★
Edit this entry  
03
The Famous Five and the Valley of Dinosaurs

The Famous Five and the Valley of Dinosaurs

2018
×
★★
Edit this entry  
01
Lassie - Ein neues Abenteuer

Lassie - Ein neues Abenteuer

2023
×
★★
Edit this entry  
31
Lassie Come Home

Lassie Come Home

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Nimona

Nimona

2023
×
★★★
Edit this entry  
28
The Wind

The Wind

2018
×
★★½
Edit this entry  
25
Loch Ness

Loch Ness

1996
×
★★★★
Edit this entry  
23
Killing Gunther

Killing Gunther

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
65

65

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Ruby Gillman, Teenage Kraken

Ruby Gillman, Teenage Kraken

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Hass gegen Queer

Hass gegen Queer

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Super Mario Bros. Movie

The Super Mario Bros. Movie

2023
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
You Will Not Have My Hate

You Will Not Have My Hate

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Bird Box Barcelona

Bird Box Barcelona

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Knock at the Cabin

Knock at the Cabin

2023
×
★★
Edit this entry  
12
The Girl with All the Gifts

The Girl with All the Gifts

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Child's Play

Child's Play

2019
×
★★★½
Edit this entry  
10
Take Back the Night

Take Back the Night

2021
×
★★½
Edit this entry  
10
Cult of Chucky

Cult of Chucky

2017
×
★★★
Edit this entry  
09
Footloose

Footloose

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Flashdance

Flashdance

1983
×
★★★
Edit this entry  
08
Footloose

Footloose

1984
×
★★★½
Edit this entry  
07
Curse of Chucky

Curse of Chucky

2013
×
★★½
Edit this entry  
07
Seed of Chucky

Seed of Chucky

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Bride of Chucky

Bride of Chucky

1998
×
★★½
Edit this entry  
05
Child's Play 3

Child's Play 3

1991
×
★★★
Edit this entry  
04
Puss in Boots: The Last Wish

Puss in Boots: The Last Wish

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Child's Play 2

Child's Play 2

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Puss in Boots: The Last Wish

Puss in Boots: The Last Wish

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry