Sort by

Paranoyer has logged 178 entries for films during 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Burnt

Burnt

2015
×
★★½
Edit this entry  
26
High Crimes

High Crimes

2002
×
★★½
Edit this entry  
21
The Jungle Book

The Jungle Book

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Innocents

The Innocents

1961
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Killing Room

The Killing Room

2009
×
★★½
Edit this entry  
13
Wild

Wild

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
P2

P2

2007
×
★½
Edit this entry  
05
Wrong Time Wrong Place

Wrong Time Wrong Place

2012
×
★★★½
Edit this entry  
02
Independence Day: Resurgence

Independence Day: Resurgence

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
The Nightmare

The Nightmare

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Hail, Caesar!

Hail, Caesar!

2016
×
★★★
Edit this entry  
11
Money Monster

Money Monster

2016
×
★★★½
Edit this entry  
29
Case 39

Case 39

2009
×
★★
Edit this entry  
27
Storks

Storks

2016
×
★★★½
Edit this entry  
26
Dark Skies

Dark Skies

2013
×
★★★
Edit this entry  
25
The Blob

The Blob

1988
×
★★★
Edit this entry  
20
Finding Dory

Finding Dory

2016
×
★★★
Edit this entry  
18
The Verdict

The Verdict

2016
×
★★
Edit this entry  
12
Walking with Dinosaurs

Walking with Dinosaurs

2013
×
Read the review Edit this entry  
03
Deadpool

Deadpool

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
30
Burnout

Burnout

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Transporter Refueled

The Transporter Refueled

2015
×
★½
Edit this entry  
26
Spiderwebhouse

Spiderwebhouse

2015
×
★★★½
Edit this entry  
26
Building Star Trek

Building Star Trek

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Me, a Groupie

Me, a Groupie

1970
×
½
Read the review Edit this entry  
21
The Commune

The Commune

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Wacken

Wacken

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Vom Ordnen der Dinge

Vom Ordnen der Dinge

2014
×
★★★
Edit this entry  
18
Hedi Schneider Is Stuck

Hedi Schneider Is Stuck

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Wolf Creek 2

Wolf Creek 2

2013
×
Read the review Edit this entry  
15
The Boy and the Beast

The Boy and the Beast

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
In the Basement

In the Basement

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Die Mutprobe

Die Mutprobe

2010
×
★★★½
Edit this entry  
13
Wintergast

Wintergast

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
300: Rise of an Empire

300: Rise of an Empire

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
13
Almost Human

Almost Human

2013
×
★½
Edit this entry  
12
In Fear

In Fear

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Admission

Admission

2013
×
★★½
Edit this entry  
08
A War

A War

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Daniel, the Wizard

Daniel, the Wizard

2004
×
½
Read the review Edit this entry  
04
The Shallows

The Shallows

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Zootopia

Zootopia

2016
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
27
Zootopia

Zootopia

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Soul Surfer

Soul Surfer

2011
×
Read the review Edit this entry  
24
The Cars That Ate Paris

The Cars That Ate Paris

1974
×
★★½
Edit this entry  
24
Minuscule: Valley of the Lost Ants

Minuscule: Valley of the Lost Ants

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Entertainment

Entertainment

2015
×
★★★
Edit this entry  
19
Bad Ass

Bad Ass

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Bang Gang (A Modern Love Story)

Bang Gang (A Modern Love Story)

2015
×
★★★
Edit this entry