RSS feed for Paranoyer

Paranoyer has logged 125 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

2018
×
★★★
Edit this entry  
18
Strange Invaders

Strange Invaders

1983
×
★★½
Edit this entry  
17
The Stepford Wives

The Stepford Wives

1975
×
★★★½
Edit this entry  
14
Flesh + Blood

Flesh + Blood

1985
×
★★★½
Edit this entry  
12
Welcome to the Hartmanns

Welcome to the Hartmanns

2016
×
★★
Edit this entry  
11
The Navigator: A Medieval Odyssey

The Navigator: A Medieval Odyssey

1988
×
★★★½
Edit this entry  
06
Videodrome

Videodrome

1983
×
★★½
Edit this entry  
06
The Shop Around the Corner

The Shop Around the Corner

1940
×
★★★½
Edit this entry  
04
Berlin: Symphony of a Great City

Berlin: Symphony of a Great City

1927
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Pitch Black

Pitch Black

2000
×
★★★
Edit this entry  
26
Cat's Eye

Cat's Eye

1985
×
★★★½
Edit this entry  
22
Fire and Ice

Fire and Ice

1983
×
Read the review Edit this entry  
12
Suburbicon

Suburbicon

2017
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Purge: Election Year

The Purge: Election Year

2016
×
★★
Edit this entry  
09
Free State of Jones

Free State of Jones

2016
×
★★★
Edit this entry  
09
Colossal

Colossal

2016
×
★★★★
Edit this entry  
08
The Captain

The Captain

2017
×
★★★½
Edit this entry  
07
All Three of Us

All Three of Us

2015
×
★★★½
Edit this entry  
06
Hold the Dark

Hold the Dark

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Nanook of the North

Nanook of the North

1922
×
★★★★
Edit this entry  
06
Liebe durch die Autotür

Liebe durch die Autotür

1972
×
½
Read the review Edit this entry  
05
That Obscure Object of Desire

That Obscure Object of Desire

1977
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Way Way Back

The Way Way Back

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Bed Bugs

Bed Bugs

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Hounds of Love

Hounds of Love

2016
×
★★★½
Edit this entry  
25
Merkel Must Go

Merkel Must Go

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
It Stains the Sands Red

It Stains the Sands Red

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
22 July

22 July

2018
×
★★★
Edit this entry  
23
Slugs

Slugs

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Savages: The Story of Human Zoos

Savages: The Story of Human Zoos

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Lights Out

Lights Out

2016
×
Read the review Edit this entry  
19
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
★★
Edit this entry  
13
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Hitler's Hollywood

Hitler's Hollywood

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Kulenkampffs Schuhe

Kulenkampffs Schuhe

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Life after killing

Life after killing

2017
×
★★★½
Edit this entry  
27
We Monsters

We Monsters

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Ravenous

Ravenous

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Christmas Story

Christmas Story

2007
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
Last Night

Last Night

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Circle

The Circle

2017
×
★½
Edit this entry  
22
Valerian and the City of a Thousand Planets

Valerian and the City of a Thousand Planets

2017
×
★★★
Edit this entry  
20
The Klansman

The Klansman

1974
×
★★★
Edit this entry  
13
LA 92

LA 92

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
11
The Breadwinner

The Breadwinner

2017
×
★★★★½
Edit this entry