Sort by

Paranoyer has logged 84 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Edit this entry  
22
Kin

Kin

2018
×
★★½
Edit this entry  
21
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★★★
Edit this entry  
23
Little Joe

Little Joe

2019
×
★★★½
Edit this entry  
16
The Specials

The Specials

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Twigson the Explorer

Twigson the Explorer

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Mullewapp - A Pig's Tail

Mullewapp - A Pig's Tail

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Haunt

Haunt

2019
×
★★★
Edit this entry  
10
Countdown

Countdown

2019
×
★½
Edit this entry  
05
Always Be My Maybe

Always Be My Maybe

2019
×
★★★½
Edit this entry  
24
Serenity

Serenity

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
The Sighting

The Sighting

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★★½
Edit this entry  
12
It Comes at Night

It Comes at Night

2017
×
★★½
Edit this entry  
12
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★★
Edit this entry  
09
Fritzi: A Revolutionary Tale

Fritzi: A Revolutionary Tale

2019
×
★★★½
Edit this entry  
08
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★½
Edit this entry  
08
Crawl

Crawl

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
The Dressmaker

The Dressmaker

2015
×
★★★½
Edit this entry  
06
Late Night

Late Night

2019
×
★★★★
Edit this entry  
06
Zoo

Zoo

2018
×
★★★½
Edit this entry  
04
Childhood

Childhood

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★½
Edit this entry  
02
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Downsizing

Downsizing

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
The Meg

The Meg

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Goliath 96

Goliath 96

2018
×
★★★★
Edit this entry  
31
The Lego Movie

The Lego Movie

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
The Rescuers Down Under

The Rescuers Down Under

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Queen & Slim

Queen & Slim

2019
×
★★★½
Edit this entry  
22
The Vast of Night

The Vast of Night

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★
Edit this entry  
19
Deep Dark

Deep Dark

2015
×
★★★½
Edit this entry  
16
Onward

Onward

2020
×
★★★½
Edit this entry  
15
Finding Nemo

Finding Nemo

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Vivarium

Vivarium

2019
×
★★★
Edit this entry  
13
Dinosaur

Dinosaur

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Underwater

Underwater

2020
×
★★★½
Edit this entry  
09
The Pirates! In an Adventure with Scientists!

The Pirates! In an Adventure with Scientists!

2012
×
★★★
Edit this entry  
01
The German Lesson

The German Lesson

2019
×
★★★½
Edit this entry  
18
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Edit this entry  
29
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Mountain Between Us

The Mountain Between Us

2017
×
★★★
Edit this entry  
20
Tell It to the Bees

Tell It to the Bees

2018
×
★★★½
Edit this entry  
19
I Am Not an Easy Man

I Am Not an Easy Man

2018
×
★★½
Edit this entry  
06
The Rezort

The Rezort

2015
×
★★
Edit this entry  
06
It Came from Outer Space

It Came from Outer Space

1953
×
★★★½
Edit this entry  
06
The Deadly Spawn

The Deadly Spawn

1983
×
★★★½
Edit this entry  
26
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★
Edit this entry